Головного редактора російського Forbes звільнили за «порушення трудової дисципліни»

Головного редактора російського Forbes звільнили за «порушення трудової дисципліни»

Насправді, пояснює редактор, він протестував проти втручання власника в редакційну політику журналу

Головного редактора російського Forbes звільнили за «порушення трудової дисципліни»
фото DR

Головного редактора російської версії журналу Forbes Ніколая Ускова було звільнено за рішенням власника видання, повідомляє «Коммерсант» з посиланням на представника медіагрупи ACMG, яка володіє ліцензією на журнал в РФ. За словами джерела, причиною для звільнення стала «незадоволеність якістю роботи» і «систематичні порушення трудової дисципліни». В.о. головного редактора журналу з 9 червня призначено Ніколая Мазуріна, який до цього обіймав посаду шеф-редактора.

Як пояснили в ACMG, в рамках контракту Ніколай Усков, зокрема, не мав права брати участь в «сторонніх заходах інших брендів», але неодноразово порушував цей пункт. Про які саме сторонні проекти йдеться, в медіагрупі не уточнили.

«Це не одномоментне рішення – переговори про припинення співпраці на підставі мирової угоди з Усковим почалися давно, але він відмовлявся від всіх запропонованих варіантів і продовжував систематично порушувати домовленості та трудову дисципліну, тому компанія була змушена піти на одностороннє розірвання контракту з ним», – заявили в ACMG.

Сам Ніколай Усков заявив, що причиною звільнення насправді стали його розбіжності з власником ACMG Алєксандром Фєдотовим. Той втручався в редакційну політику, з чим головний редактор був не згоден. Зокрема, на вимогу власника, з рейтингу зарплат топ-менеджерів російських компаній було прибрано дані про зарплату глави банку ВТБ Андрєя Костіна.

Друзья, сегодня Александр Федотов уволил меня из журнала Forbes. За участие в передаче «Особое мнение» на «Эхе Москвы!....

Опубліковано Nikolay Uskov 9 червня 2018 р.

Усков має намір подати в суд на Алєксандра Фєдотова. «Зрозуміло, я подам на нього до суду, але не для того, щоб отримати з нього гроші. Я від них вже відмовився. Нехай краще заплатить співробітникам, фрілансерам, податки. А ще я розраховую, що факти, які неодмінно стануть надбанням гласності, ускладнять в майбутньому втручання в роботу редакції та привернуть увагу господарів бренду (це, до речі, не американці, а дружні нам китайці) до небезпечної ситуації, що склалася в журналі Forbes Росія», – написав він у Facebook.

Ніколай Усков обійняв посаду головного редактора російського Forbes у лютому 2016 року. У 2003-2012 роках Усков працював головним редактором російського GQ.

Раніше повідомлялося, що власник російського Forbes Алєксандр Фєдотов може продати журнал бізнесмену Ігорю Рибакову.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті