За рік 555 тисяч українців скористалися безвізом із ЄС

За рік 555 тисяч українців скористалися безвізом із ЄС

Найчастіше українці обирають для подорожей авіаційні шляхи, найрідше – морські

За рік 555 тисяч українців скористалися безвізом із ЄС
Фото: Shutterstock

За рік дії безвізового режиму з Європейським союзом спрощеною процедурою перетину кордону скористалися 555 000 українців. Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.

«З початку введення безвізового режиму до країн Європейського союзу прослідувало майже 20,3 млн громадян, з яких 4,8 млн осіб – за біометричними паспортами та понад 555 000 громадян України скористалися всіма перевагами безвізового режиму», – йдеться в повідомленні.

Найчастіше українці обирають для подорожей авіаційні шляхи, найрідше – море. Найбільша кількість українців потрапляють до країн ЄС через Польщу, найменше – через словацький кордон.

«Черги в пунктах пропуску мають періодичний характер і пов’язані зі святами, періодом відпусток, масовими міжнародними заходами, а також сезонними роботами за кордоном та малим прикордонним рухом. Крім того, останнім часом на кордоні з ЄС черги утворюються з вини власників авто на «євробляхах» і так-званих пересічників, які упродовж доби можуть по декілька разів перетинати кордон. У взаємодії з європейськими колегами Держприкордонслужба намагається оперативно реагувати на такі ситуації», – наголошують у ДПС.

У прес-службі повідомили, що було виконано всі визначені завдання, передбачені Планом лібералізації. Зокрема, було обладнано всі авіаційні, міжнародні й міждержавні пункти пропуску на кордоні з країнами ЄС автоматизованими робочими місцями з функцією біометричного контролю, що дає змогу зчитувати та автоматично перевіряти всі типи біометричних документів. Крім того, робота щодо нарощення технічних можливостей відомчих інформаційних систем не припиняється.

Нещодавно було анонсовано, що посли Євросоюзу ухвалили рішення, згідно з яким громадяни третіх держав, яким надано безвізовий режим, мають оформити спеціальний дозвіл на в'їзд у Шенгенську зону – ETIAS. Система перевірятиме чи не є громадяни, що не потребують візи для поїздок, загрозою для безпеки країн. Система дозволятиме відвідувати країни Шенгенської зони в ділових, туристичних, медичних і транзитних цілях.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті