Частка проблемної заборгованості топ-5 бізнес-груп України складає 82%
Без урахування групи «Приват», з якою ця частка становитиме 93%

Найбільші бізнес-групи України дуже погано обслуговують свої кредити, констатує Національний банк України, не уточнюючи назви бізнес-груп, повідомляє Інтерфакс-Україна.
Як зазначається, про це заявив заступник директора департаменту фінансової стабільності Національного Банку Євген Дубогриз на презентації 5-го Звіту про фінансову стабільність у вівторок.
«Без урахування групи «Приват» у нас частка проблемної заборгованості топ-5 бізнес-груп – це 82%. З «Приватом» – це 93%», – сказав Дубогриз.
Згідно з документом, сумарний обсяг валових кредитів п'ятірці найбільших бізнес-груп становить близько 125 млрд грн, або 14% всіх кредитів корпоративного сектору.
Так, Нацбанк уточнює, що на десятку найбільших бізнес-груп припадає 21% всіх кредитів, на двадцятку – 27%, тоді як частка «поганих» кредитів у них відповідно 79% і 76%.
«Дуже багато кредитів у нас сконцентровано і доводиться або на великих позичальників, або на найбільші бізнес-групи. І саме в найбільших бізнес-групах – боржниках України зафіксована найгірша платіжна дисципліна», – констатував Дубогриз.
Він додав, що в ході переговорів з позичальниками і банками Нацбанк бачить негативну тенденцію, що великі недобросовісні позичальники спеціально затягують реструктуризацію боргів, чекають, а іноді і вимагають від банків пільгових умов, наприклад, списання частини боргу або нульові відсотки на роки з погашенням в кінці терміну.
«За великим рахунком, боржники зараз мають більше сили, тим більше можливості, не платити за своїми боргами, ніж банки працювати з цими боржниками», – зазначив представник Нацбанку. Так, він закликав до прийняття законів про захист кредиторів та реформі судової системи.
«Якщо банки не будуть координуватися з метою врегулювання заборгованості великих груп, ці борги ніколи не будуть повернуті», – роблять висновок у свіжому Звіті про фінансову стабільність.
Нагадаємо, НБУ у зазначеному звіті підкреслює, що значні юридичні ризики, зокрема, проблемні заборгованості, непрацюючі кредити, – головна перешкода для відновлення корпоративного кредитування.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].