У Німеччині прийшли з обшуками до тих, хто пише ксенофобські коментарі в інтернеті

У Німеччині прийшли з обшуками до тих, хто пише ксенофобські коментарі в інтернеті

В країні прийнято закон для боротьби з фейковими новинами і з ненависницькими коментарями в соцмережах

У Німеччині прийшли з обшуками до тих, хто пише ксенофобські коментарі в інтернеті
фото Shutterstock

Федеральне управління кримінальної поліції Німеччини (BKA) у четвер 14 червня повідомило про те, що сьогодні в десяти німецьких землях, в тому числі в Берліні, Баварії, Гессені, Північному Рейні-Вестфалії, Саксонії, поліція провела операцію проти осіб, яких підозрюють у публікації в інтернеті коментарів, що виражають ненависть. Про це пише «Коммерсант» з посиланням на сайт відомства.

Поліція провела обшуки в квартирах підозрюваних, їх було допитано за висунутими звинуваченнями. Загалом ці заходи торкнулися 29 осіб. Їх звинувачують у публічних закликах до здійснення правопорушень, ксенофобських і антисемітських висловлювань.

Обшуки стали частиною проведення загальнонаціонального дня по боротьбі з коментарями, що містять ксенофобські та ненависницькі висловлювання. Такий день у Німеччині проводиться вже втретє.

За даними німецької поліції, в минулому році було зареєстровано 2,3 тис. таких висловлювань.

Наприкінці минулого року в Німеччині набув чинності закон, метою якого є боротьба з фейковими новинами і з ненависницькими коментарями в соцмережах.

Відповідно до цього закону, такі висловлювання повинні бути максимально швидко видалені з соцмереж, а їх авторам може загрожувати до 5 років позбавлення волі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті