mind
Постачання нафти з Лівії припинено через збройні сутички

Постачання нафти з Лівії припинено через збройні сутички

Перебої з постачанням нафти можуть позначитися на її вартості

Постачання нафти з Лівії припинено через збройні сутички
фото pixabay.com

Лівія у четвер призупинила відвантаження нафти у двох із трьох найбільших нафтових портів країни. Причиною стали збройні сутички, які ведуться на прилеглих територіях, інформує FinMarket з посиланням на агентство Bloomberg та місцеве видання Arab News.

За даними інформованих джерел, працівників найбільшого нафтового терміналу Лівії в Ес-Сідер евакуйовано. У порту Рас-Лануф, третьому за величиною в країні, горить як мінімум один резервуар для зберігання палива.

Бої між збройними угрупованнями йдуть приблизно за 20 км на південь від Ес-Сідер, заявив Bloomberg представник армійської бригади, яка відповідає за безпеку частини нафтових об'єктів. Роботу нафтових родовищ поки що не заблоковано.

Обмеження експорту з Лівії може погіршити проблеми з поставками нафти, які члени Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) збираються обговорити наступного тижня.

За останні три місяці Лівія в середньому видобувала 990 тис. барелів на добу, наростивши видобуток порівняно з 550 тис. б/д у квітні 2017 року. До війни 2011 року Лівія, що володіє найбільшими в Африці запасами нафти, добувала близько 1,6 млн б/д.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті