Україна потрапила до десятки найгірших країн за індексом глобальної незаконної торгівлі

Україна потрапила до десятки найгірших країн за індексом глобальної незаконної торгівлі

З 84 країн Україна посіла 76-те місце

Україна потрапила до десятки найгірших країн за індексом глобальної незаконної торгівлі
фото з illicittradeindex.eiu.com

Україна зайняла 76-те місце із 84 країн за індексом глобальної незаконної торгівлі, який класифікує країни залежно від того, якою мірою вони дозволяють або протидіють незаконній торгівлі. Про це йдеться у цьогорічному звіті Транснаціонального альянсу боротьби з незаконною торгівлею (TRACIT) та The Economist Intellegence Unit.

Фінляндія очолила рейтинг із показником 85,5 бала із 100 максимальних, трохи випередивши Великобританію. Решта десятки включає в себе кілька європейських країн, серед яких Швеція, Австрія, Нідерланди, Данія та Німеччина, а також США, Австралію та Нову Зеландію.

Десятку найгірших очолила Лівія з показником 8,6 бала. Трохи кращими є справи в Іраку (83-те місце), М’янмі (82-ге), Лаосі (81-ше), Венесуелі (80-те), Камбоджі (79-те), Киргизстані (78-ме), Белізі (77-ме), Україні (76-те), Тринідаді і Тобаго (75-те).

«Індекс надає важливу інформацію, щоб допомогти політикам краще зрозуміти нормативне середовище та економічні умови, які сприяють незаконній торгівлі, – сказав голова TRACIT Джеффрі Харді. – Незаконна торгівля не лише шкодить споживачам, але й іде поза урядами, це несе загрозу безпеці країн, підтримуючи транснаціональні злочинні синдикати та терористичні групи, а уряди та приватний сектор повинні працювати разом, щоб з ними боротись».

Заступник голови TRACIT Стефано Бетті підкреслив, що політики та зацікавлені сторони можуть використовувати цей індекс як інструмент для прийняття обґрунтованих рішень та розробки ефективних стратегій для усунення серйозних загроз, пов’язаних з незаконною торгівлею, проти «здоров’я та безпеки наших суспільств».

«Актуальність боротьби з незаконною торгівлею є очевидною, і настав час визначити пріоритети та впроваджувати рішення, які матимуть стійкий ефект», – сказав він.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло