Розведення великої рогатої худоби стало фінансово невигідним
Ціна кінцевого продукту стає занадто високою для споживачів

Розведення великої рогатої худоби (ВРХ) стало фінансово невигідним, а ціна кінцевого продукту – занадто високою для споживачів. Це призвело до зменшення поголів'я ВРХ та зниження частки яловичини на споживчому ринку України на користь курятини й свинини. Про це повідомляють аналітики компанії Pro-Consulting.
Згідно з повідомленням, виходом із ситуації є розвиток експорту, зокрема, на Близький Схід і в Північну Африку. Тут виробники мають низку переваг: корми для ВРХ в Україні відносно дешеві, а доставляти готову продукцію туди ближче, ніж з основних країн-експортерів – Бразилії, Індії та Австралії.
«Експорт у ці країни поки незначний, але за останні два роки він активно ріс. Зокрема, торік Ірак збільшив закупівлю м'яса на 184%, до 2 421 тонн в порівнянні з попереднім роком», – йдеться в повідомленні.
Всього за минулий рік зовнішньоторговельний оборот аграрної та харчової продукції склав $22,6 млрд, зокрема, яловичини мороженої – $39,2 млн.
Раніше повідомлялося, що Україна експортуватиме яловичину на ринок Туреччини.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].