Захворіло у світі
5,559,130
Померло у світі
348,610
Вилікувалось у світі
2,277,087
Захворіло в Україні
21,584
Померло в Україні
644
Вилікувалось в Україні
7,575
ЄС обклав додатковими митами американські товари на 2,8 млрд євро

ЄС обклав додатковими митами американські товари на 2,8 млрд євро

У найближчі три роки будуть введені мита на ще понад 3 млрд євро

ЄС обклав додатковими митами американські товари на 2,8 млрд євро
фото Shutterstock

Єврокомісія затвердила заходи у відповідь на введення адміністрацією Дональда Трампа митних зборів на сталь і алюміній з ЄС. Під мита, які набувають чинності 22 червня, підпали американські товари на суму 2,8 млрд євро на рік. Про це йдеться в повідомленні на сайті Єврокомісії.

«Нам також не подобається ця ситуація. Проте одностороннє і необґрунтоване рішення США накласти мита на європейські сталь і алюміній не залишає нам іншого вибору», – заявила єврокомісар з торгівлі Сесілія Мальмстрем. Вона додала, що ЄС скасує мита, якщо це зроблять США.

Євросоюз оцінює вартість товарів, які підпали під мита США, у 6,4 млрд євро. Тому для «досягнення балансу» в торгівлі з США Єврокомісія збирається в найближчі три роки ввести тарифи ще на 3,6 млрд євро.

Представники держав ЄС узгодили список товарів, на які вводяться відповідні мита, на зустрічі в Брюсселі 14 червня. Список налічує кілька десятків позицій: зокрема, продукція зі сталі та алюмінію, а також відомі американські бренди одягу, мотоциклів, віскі, тютюну, фруктові соки, с/г продукція.

Як зазначалося, глава Мінекономіки РФ напередодні оголосив, що у відповідь на американські тарифи на сталь і алюміній Росія також підвищить мита на американський імпорт.

Раніше країни Євросоюзу підтримали введення мит на товари з США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті