Опитування KPMG: кадровий дефіцит – найбільша загроза для бізнесу

Опитування KPMG: кадровий дефіцит – найбільша загроза для бізнесу

Серед найбільших загроз також запровадження нових технологій, регуляторні ризики та порушення ланцюгів поставок

Опитування KPMG: кадровий дефіцит – найбільша загроза для бізнесу
Фото: pixabay.com

Серед найбільших викликів, які можуть стати перешкодою для активного зростання бізнесу в Україні, – загроза кадрового дефіциту (50,91%), запровадження нових технологій (46,34%), регуляторні ризики (46,00%) та порушення ланцюгів поставок (43,59%). Про це йдеться в опитуванні «Виклики, що зростають» на базі методології щорічного міжнародного опитування KPMG 2018 Global CEO Outlook.

Згідно з опитуванням, 78,13% керівників в Україні повідомили, що протягом наступних трьох років вважають за необхідне вдосконалити процеси впровадження інновацій та підвищити ефективність роботи підприємств у цілому. Щодо макроекономічних перспектив 54,69% українських респондентів відзначили, що очікують рівень зростання економіки України на 3–5% протягом наступних п’яти років. 18,75% бізнес-лідерів вважають, що цей рівень становитиме 10–15%, а 17,19% – не бачать умов для зміни поточних економічних показників.

У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.

В Україні бізнес-лідери покладають надії на зміни в економічному середовищі на національному рівні та очікують ефективних дій з боку органів державної влади.

Коментуючи ключові фактори інвестиційної привабливості України, впровадження реформ зазначили  56,25%, важливість ефективної державної політики підкреслили 17,19%, поліпшення макропоказників – 15,63%. Серед найвпливовіших суб’єктів, які можуть прискорити позитивні зміни у бізнес-середовищі в Україні, 50% керівників компаній назвали органи державної влади, бізнес-об’єднання – 46,88%, бізнес-партнери – 31,25%.

У 2018 році KPMG у партнерстві з журналом «Бізнес» провела перше опитування керівників компаній в Україні. В опитуванні взяли участь 64 управлінці, що працюють у різних галузях економіки. Структура опитування ґрунтувалася на 7 запитаннях, адаптованих із щорічного міжнародного опитування KPMG 2018 Global CEO Outlook.

Зазначені вище керівники працюють у більш ніж 10 ключових галузях, включаючи сектор управління активами, автомобільну галузь, банківську справу, роздрібну торгівлю, енергетику, інфраструктуру, страхування, фармацевтику, виробництво та технології.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту editor@mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло