ЄС вирішив вперше підтримати розвиток оборонної та військової галузі

ЄС вирішив вперше підтримати розвиток оборонної та військової галузі

З бюджету ЄС буле виділено 500 млн євро на фінансування спільної розробки нових оборонних технологій та обладнання

ЄС вирішив вперше підтримати розвиток оборонної та військової галузі
фото з pixabay.com

ЄС вперше зможе витратити гроші на оборону. Депутати Європарламенту затвердили плани підтримки спільної розробки військової техніки та технологій. Про це йдеться на сайті Європарламенту.

Більш глибока інтеграція захисту – ідея не нова. Європейська оборонна спільнота була однією з перших та найбільш амбітних спроб створити європейську армію ще на початку 1950-х років, але її крах охолодив амбіції для спільної оборони ЄС на майже півстоліття.

Протягом останніх двох десятиліть рух до співробітництва відновився. Крім того, перші спільні проекти в галузі оборонних технологій, як-то розробки морських безпілотників, можуть бути фінансовані безпосередньо Євросоюзом.

3 липня депутати Європарламенту ухвалили пропозицію щодо створення європейської програми промислового розвитку. З бюджету ЄС на 2019–2022 роки буде виділено 500 млн євро для фінансування спільної розробки нових оборонних технологій та обладнання. Для наступного довгострокового бюджету ЄС на 2021–2027 роки було запропоновано Європейський фонд оборони в розмірі 13 млрд євро для фінансування військових розробок та дослідницької діяльності, а програма досліджень вартістю в 90 млн євро на 2017–2019 роки вже діє.

Розробка оборонної продукції має здійснюватися консорціумом із принаймні трьох компаній, створених не менш ніж у трьох країнах ЄС, щоб мати право на фінансування за програмою, а продукція, заборонена міжнародним правом, виключається з фінансування.

У грудневій резолюції 2017 року щодо спільної політики безпеки та оборони депутати Європарламенту привітали зусилля з покращення витрат на оборону і скорочення дублювання, нагадавши, що «28 країн ЄС витрачають 40% на оборону, але мають змогу генерувати лише 15% від показників результативності США, що вказує на серйозну проблему з ефективністю».

«Це перша європейська програма, спеціально присвячена оборонним промисловим проектам, розширить співробітництво та підвищить конкурентоздатність оборонної промисловості ЄС», – зазначила депутат ЄП Франсуаза Гросетт.

ЄС вирішив вперше підтримати розвиток оборонної та військової галузі блоку

Нагадаємо: напередодні президент США написав лідерам країн НАТО листа з обуренням через недостатній фінансовий внесок до альянсу і попередив, що у США уривається терпець.  

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло