5G в Україні з’явиться протягом 4 років

5G в Україні з’явиться протягом 4 років

Дві компанії вже розподілили діапазон частот під інтернет п'ятого покоління

5G в Україні з’явиться протягом 4 років
фото Shutterstock

Після запуску 4G інтернет-оператори займають місця для розгортання діяльності в нових діапазонах 5G, що стане можливим уже в короткі строки, повідомляє Liga.net.

В інших державах уже розпочинаються аукціони на отримання права роздавати інтернет у нових частотах, а Велика Британія вже роздала першу порцію під 5G. Консультант офісу технічного директора компанії Huawei Девід Хельшер вважає, що Україні не варто наздоганяти країн-лідерів. Він вважає, що тверезо було б почекати до 2022-го, коли обладнання почне дешевшати.

«Я думаю, це обережний прогноз. Технічно 5G може бути й раніше запущено», – зазначав у червні головний виконавчий директор Turkcell Каан Терзіоглу, коли приїжджав в Україну подивитися, як йдуть справи в дочірнього оператора lifecell.

Тим часом «Київстар» зазначив, що перші комерційні мережі 5G з'являться вже до кінця 2018 року.

Перші європейські аукціони показують, що найбільш популярним діапазоном під 5G в нашому регіоні буде 3,4–3,6 або 3,4–3,8 ГГц.

«В Україні найбільш перспективним діапазоном для 5G є 3,4–3,8 ГГц», – відзначають у Vodafone Ukraine та lifecell.

5G-діапазон в Україні вже розділили дві компанії. Загальнонаціональна смуга 3,4–3,6 ГГц ексклюзивно отримали «Українські Новітні Технології» (TM FreshTel – головний бенефіціар відсутній, хоча раніше основним акціонером був фонд Icon Private Equity з інвестиціями Віктора Пінчука). Ця компанія ще у 2009 році запустила перші ділянки мережі Wimax, технології, яка передувала LTE, але не витримала конкуренції.

У частот 3,6–3,7 ГГц теж уже є власник. Це компанія «Аеро Телеком», яка оформлена на Олександра Старовойта і Ігоря Керезя, пов'язаного з екс-нардепом Давидом Жванією.

У «Аеро Телеком» ліцензія діє до 2020 року. Компанія платить за спектр рентну плату в розмірі 124 тис. грн на місяць. Тим часом, УНТ платить удвічі більше. Таким чином, зараз держава за здачу в оренду частот під майбутнє 5G отримує всього кілька мільйонів на рік.

Нагадаємо: 1 липня мобільні оператори запустили 4G-зв'язок в основному діапазоні 1800 МГц.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло