РФ хоче, щоб у США забрали право на проведення міжнародних спортивних змагань

РФ хоче, щоб у США забрали право на проведення міжнародних спортивних змагань

Затримки з видачею віз російським спортсменам розглядаються Кремлем як спроба позбутися сильних суперників

РФ хоче, щоб у США забрали право на проведення міжнародних спортивних змагань
фото з pixabay.com

Міністерство закордонних справ РФ звернулося до міжнародних спортивних організацій із закликом відмовитися від надання США права на проведення змагань. Про це повідомила представниця МЗС Росії Марія Захарова, передає РБК.

За її словами, затримки з видачею віз російським спортсменам можуть свідчити про спробу нечесної конкуренції. Захарова зазначила, що наразі процес видачі віз у США для росіян практично заблоковано.

«Термін очікування візових співбесід, на які в обов’язковому прядку викликають більшість категорій росіян, що збираються їхати до Америки, з квітня розтягнутий на 300 днів, тобто 9 місяців, і записатися неможливо. Іншим словами, звертатись абсолютно немає сенсу», – сказала Захарова й додала, що, наприклад, у візових співбесідах було відмовлено збірній Росії з вільної боротьби та командам з кінного та парусного спорту.

Наявну ситуацію Захарова назвала «явним та грубим порушенням зі сторони США своїх зобов’язань якості держави, що приймає змагання».

«Невидача американських віз нашим спортсменам, які мають офіційні запрошення на подібні заходи, – очевидна дискримінація спортсменів, країни і, звичайно, удар по міжнародному спорту. Не знаємо чого тут більше – прагнення позбавитися сильних суперників та підіграти власним атлетам або бажання ізолювати Росіюі», – сказала вона.

Захарова попередила, що така позиція може призвести до ізоляції самих Сполучених Штатів у спортивному світі.

Генконсул США Лоуренс Тобі пояснив ситуацію з «візовою кризою» масовою висилкою американських дипломатів із Росії у 2017 році. Тепер дипломатичним установам катастрофічно не вистачає персоналу, і вони не в змозі опрацювати всі звернення громадян РФ. Генконсул підкреслив, що візові обмеження не є одним із методів тиску на РФ.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло