mind
Fitch Ratings присвоїло відділенню з відновлювальної енергетики ДТЕК рейтинг «B-»

Fitch Ratings присвоїло відділенню з відновлювальної енергетики ДТЕК рейтинг «B-»

DTEK Renewables планує збільшити портфель проектів майже в п'ять разів до 2020 року

Fitch Ratings присвоїло відділенню з відновлювальної енергетики ДТЕК рейтинг 	«B-»
Фото: pixabay.com

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings присвоїло DTEK Renewables B.V. (ДТЕК ВДЕ), холдингової компанії, що консолідує активи ДТЕК у відновлюваній енергетиці, довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній і національній валюті «B-» з прогнозом «стабільний». Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з повідомленням, рейтинг підкріплений підтримуючою нормативною базою для виробництва відновлюваної енергії, високоприбутковими операціями і очікуванням того, що прогнозоване збільшення кредитного плеча буде помірним після введення всіх активів в експлуатацію.

Однак Fitch зазначає, що рейтинг обмежується відсутністю юридичної «огорожі» бізнесу в більшій групі, невеликими розмірами компанії в порівнянні з іншими оціненими європейськими компаніями в цій сфері, а також валютним ризиком, «ризиком завершення», оскільки проекти знаходяться на різних етапах виконання. Агентство пояснює, що остання обставина може призвести до більш пізнього введення в експлуатацію, що призведе до зниження тарифів на 11%, однак очікує, що компанія завершить роботу над усіма проектами до кінця 2019 року і тому зможе отримати поточний тариф.

У портфель DTEK Renewables B.V. входять Ботієвська вітрова електростанція (200 МВт) і Тріфановська СЕС (10 МВт). На стадії будівництва знаходяться ще два проекти – Нікопольська СЕС (200 МВт) і перша черга Приморської ВЕС (100 МВт). Компанія планує збільшити портфель проектів майже в п'ять разів до 2020 року – до 1 ГВт, які приблизно порівну будуть розподілені між ВЕС і СЕС.

Fitch вказує, що на кінець 2017 року позики, отримані ДТЕК ВДЕ від связанних сторін – DTEK B.V. і SCM, склали 7,8 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті