ЄС не збирається припиняти транзит газу через Україну

ЄС не збирається припиняти транзит газу через Україну

Після 2019 року контрактні умови транзиту газу будуть переглядатися, однак Україна залишається стратегічним партнером

ЄС не збирається припиняти транзит газу через Україну
фото Офіційний сайт Президента України

У Брюсселі сьогодні завершився саміт Україна – ЄС. За його підсумками на спільній прес-конференції виступили голова Євроради Дональд Туск, голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, а також президент України Петро Порошенко.

Три лідери зробили спільну заяву, згідно з якою буде покладено початок тристоронньому процесу щодо контрактних умов транзиту газу через Україну.

«Ми підтвердили роль України як стратегічної країни у транзиті газу, що забезпечує доступні, безпечні та надійні постачання до ЄС. У цьому контексті ми знову підтвердили нашу готовність взяти участь у тристоронньому процесі, який відбувається за сприяння Європейської комісії, щодо контрактних умов транзиту газу до ЄС після 2019 року», – йдеться в спільній заяві.

«Енергетична солідарність залишається нашим спільним пріоритетом. Ми підтвердили, що Україна є стратегічною транзитною країною, забезпечивши доступне, безпечне та стабільне постачання газу до ЄС», – повідомив президент Порошенко під час спільної прес-конференції, передає прес-служба глави держави.

Дональд Туск, виступаючи українською мовою, заявив, що причиною продовження економічних санкцій ЄС проти Москви стало в тому числі й будівництво Кримського моста.

«Попри всі російські фальшиві підрахунки, санкції змусили Кремль заплатити величезну суму за його міжнародні злочини», – зазначив Порошенко.

Також Порошенко підкреслив негативний вплив геополітично вмотивованого проекту «Північний потік-2» на енергетичну безпеку України та ЄС та закликав ЄС розробити спільний підхід для зупинення його будівництва.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло