mind
Майнери втратили біткойнів на $20 млрд, бо забули коди доступу до своїх гаманців

Майнери втратили біткойнів на $20 млрд, бо забули коди доступу до своїх гаманців

Найбільш доведені до відчаю власники криптовалюти звертаються до гіпнотизерів

Майнери втратили біткойнів на $20 млрд, бо забули коди доступу до своїх гаманців
фото Shutterstock

Нью-йоркський блокчейн-стартап Chainalysis у межах дослідження біткойн-гаманців зробив висновок, що доступ до біткойнів на суму в $20 млрд втрачено назавжди. Про це пише Wall Street Journal, на який посилається ForkLog.

Причиною цього є те, що власники гаманців забули приватні ключі для доступу до них (так звані сіди), стверджують у компанії. Частка втрачених біткойнів перевищує аналогічні показники інших цифрових активів, оскільки біткойн існує довше за інші криптовалюти.

Старший економіст Chainalysis Кім Гроер зазначив, що компанія не допоможе користувачам повернути втрачені біткойни. Примітно, що ФБР під час слідчих дій змогло відновити доступ до криптовалюти на суму в $1 млрд.

Як заявляють у компанії Wallet Recovery Services, їх фахівцям вдається відновити доступ до гаманців у 30% випадків. За їх словами, все залежить від коректності наданої користувачем особистої інформації, на основі якої могли бути створені ключі для входу.

Американський гіпнотизер Джейсон Міллер застосовує свої навички для того, щоб допомогти клієнтам згадати сіди для входу в криптовалютні гаманці, однак він береться лише за шість справ на рік, при цьому отримуючи по 0,5 BTC за свої послуги і 5% від цифрових активів у разі успішного відновлення.

«Зазвичай, коли вони отримують доступ до втрачених біткойнів, клієнти настільки щасливі, що без проблем відсилають мені належну комісію», – ділиться інформацією Міллер.

Нагадаємо, що Chainalysis вже публікувала подібну аналітику наприкінці 2017 року. Тоді фахівці говорили про те, що до 3,79 млн біткойнів можуть бути безповоротно втрачені.

Мнемонічна фраза (або Seed фраза) – це список слів, які зберігають всю інформацію, необхідну для відновлення біткойн-гаманця. Гаманець зазвичай сам генерує мнемонічну резервну фразу, щоб користувач записав її на папері. Через те, що будь-який власник мнемонічної фрази отримує доступ до гаманця, потрібно дуже ретельно її оберігати.

Мнемонічну фразу можна придумати самому – це 12 випадкових слів. Але це небезпечно, бо людина погано справляється з випадковою генерацією. Найкращий спосіб убезпечити свій гаманець – взяти мнемонічну фразу, створену за допомогою спеціального генератора фраз.

Багато гаманців двофакторні – генерують мнемонічну фразу і запитують у користувача пароль або кодове слово. Потім для відновлення гаманця знадобиться і мнемонічна фраза, і слово/пароль.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті