mind
Міністр енергетики Насалик має намір поновити співпрацю з «Росатомом»

Міністр енергетики Насалик має намір поновити співпрацю з «Росатомом»

Кілька років тому вже розпочиналося будівництво спільного заводу з ядерного палива

Міністр енергетики Насалик має намір поновити співпрацю з 	«Росатомом»
Фото Shutterstock

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України вважає за необхідне відновити спільне з російським «ТВЕЛ» будівництво в країні заводу з виробництва ядерного палива, про це йдеться в листі Ігоря Насалика до першого заступника гендиректора «Росатому» Кирила Комарова.

Міністр енергетики Насалик має намір поновити спіівпацю з 	«Росатомом»

«З огляду на існуючий високий рівень кооперації в сфері атомної енергетики, перспективи для нарощування співпраці, а також на необхідності відновлення ряду спільних проектів, зокрема, проекту зі створення в Україні виробництва ТВЕЛ, пропонуємо провести зустріч в Брюсселі в період з 9 по 12 липня», – йдеться в документі.

Як зазначає агенство Інтерфакс, до вступу в Росію Криму Україна планувала будівництво в Кіровоградській області заводу з фабрикації ядерної палива на базі технології російської паливної компанії «ТВЕЛ». Було створено ПАТ «Завод з виробництва ЯП», в якому українське державне агентство «Ядерне паливо» належить 51% а «ТВЕЛ» – решта. 

Загальна вартість будівництва заводу оцінювалася в $450 млн.

В лютому 2016 року Державна інспекція ядерного регулювання України не задовольнила заяву ПрАТ «Завод з виробництва ЯП» на отримання ліцензії на проведення робіт з будівництва паливного заводу. 

Нагадаємо, за І квартал 2018 року українські атомні електростанції отримали паливо російського виробництва «ТВЕЛ» (який входить до Державної корпорації «Росатом») на $67,​​995 млн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті