Аеропорт Київ: «Аварія з літаком Bravo сталась через дії НАБУ»

Аеропорт Київ: «Аварія з літаком Bravo сталась через дії НАБУ»

Протягом 19 годин керівництво аеропорту утримували у власних кабінетах без засобів зв’язку та можливості координувати роботу аеропорту

Аеропорт Київ: 	«Аварія з літаком Bravo сталась через дії НАБУ»
Фото: iev.aero

Адміністративні будівлі та термінали Міжнародного аеропорту Київ ім. І. Сікорського (Жуляни) 14 червня 2018 року було заблоковано співробітниками Національного антикорупційного бюро (НАБУ) з автоматичною зброєю.

Про це йдеться у заяві компанії «Мастер-Авіа», яка обслуговує аеропорт, стосовно розслідування НАБУ щодо Міжнародного аеропорту Київ ім. І. Сікорського. Заява була оприлюднена сьогодні, 11 липня, на сайті аеропорту.

«14 червня до 5:00 15 червня, протягом 19 годин, керівництво КП МА «Київ» і компанії «Мастер-Авіа», зокрема і начальників відділів, і провідних співробітників, утримували у власних кабінетах без засобів зв'язку та можливості координувати роботу аеропорту», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, таким чином була заблокована робота як комунального підприємства, так і приватної компанії «Мастер-Авіа», що займається розвитком й обслуговуванням аеропорту.

«Наслідком дій НАБУ стала неможливість запобігти аварії, що сталася з літаком авіакомпанії Bravo, який виконував рейс Анталія – Київ, – підкреслює прес-служба аеропорту. І додає: – Тільки завдяки злагодженій роботі рятувальних служб аеропорту ситуацію вдалося втримати під контролем і в результаті інциденту ніхто не постраждав. Така подія трапилася вперше за 94 роки діяльності аеропорту».

Як зазначається, замість того щоб дати запит на необхідну документацію, співробітники НАБУ обрали інший шлях – захоплення будівель, утримання керівництва і персоналу без оперативного зв'язку, обшуки як в аеропорту, так і в квартирах у керівництва, вилучення документів і речей, зокрема й особистих, блокування діяльності та зв'язку на режимному об'єкті.

«Однак оскільки залишається ймовірність повторення обшуків та інших слідчих заходів, команда аеропорту «Київ» вважає своїм обов'язком попередити, що в разі повторного блокування роботи об'єкта силовими структурами з метою гарантування безпеки пасажирів і екіпажів обслуговування рейсів буде призупинено. Пріоритетом для підприємства залишиться безпека пасажирів», – підкреслюється у заяві.

Наразі на балансі КП МА Київ перебувають аеродром і злітна смуга. Компанія «Мастер-Авіа» володіє терміналами і пероном.

У 2010 році в межах урядової програми розвитку інфраструктури української авіації було проведено інвестиційний конкурс, переможцем якого стало ТОВ «Мастер-Авіа».

Сьогодні Міжнародний аеропорт Київ, яким керує «Мастер-Авіа», співпрацює з понад 40 авіакомпаніями, виконуючи рейси до 140 міст у 48 країнах світу. Щомісяця здійснюється приблизно 2500 рейсів, а щорічно обслуговується майже 2 млн пасажирів. Інвестиції в аеропорт налічують понад $50 млн.

Нагадаємо, під час посадки в сильну грозу літак авіакомпанії Bravo із 169 пасажирами на борту викотився за межі злітно-посадкової смуги. Ситуація ускладнювалася підвищеною загрозою вибуху: на борту літака знаходилося 4 тонни авіаційного пального, існувала загроза життю та здоров'ю пасажирів.

Як писав Mind, наприкінці червня та на початку липня 2018 року були зафіксовані значні затримки рейсів, зокрема з аеропорту Київ.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло