Аеропорт Київ: «Аварія з літаком Bravo сталась через дії НАБУ»
Протягом 19 годин керівництво аеропорту утримували у власних кабінетах без засобів зв’язку та можливості координувати роботу аеропорту

Адміністративні будівлі та термінали Міжнародного аеропорту Київ ім. І. Сікорського (Жуляни) 14 червня 2018 року було заблоковано співробітниками Національного антикорупційного бюро (НАБУ) з автоматичною зброєю.
Про це йдеться у заяві компанії «Мастер-Авіа», яка обслуговує аеропорт, стосовно розслідування НАБУ щодо Міжнародного аеропорту Київ ім. І. Сікорського. Заява була оприлюднена сьогодні, 11 липня, на сайті аеропорту.
«14 червня до 5:00 15 червня, протягом 19 годин, керівництво КП МА «Київ» і компанії «Мастер-Авіа», зокрема і начальників відділів, і провідних співробітників, утримували у власних кабінетах без засобів зв'язку та можливості координувати роботу аеропорту», – йдеться у повідомленні.
Як зазначається, таким чином була заблокована робота як комунального підприємства, так і приватної компанії «Мастер-Авіа», що займається розвитком й обслуговуванням аеропорту.
«Наслідком дій НАБУ стала неможливість запобігти аварії, що сталася з літаком авіакомпанії Bravo, який виконував рейс Анталія – Київ, – підкреслює прес-служба аеропорту. І додає: – Тільки завдяки злагодженій роботі рятувальних служб аеропорту ситуацію вдалося втримати під контролем і в результаті інциденту ніхто не постраждав. Така подія трапилася вперше за 94 роки діяльності аеропорту».
Як зазначається, замість того щоб дати запит на необхідну документацію, співробітники НАБУ обрали інший шлях – захоплення будівель, утримання керівництва і персоналу без оперативного зв'язку, обшуки як в аеропорту, так і в квартирах у керівництва, вилучення документів і речей, зокрема й особистих, блокування діяльності та зв'язку на режимному об'єкті.
«Однак оскільки залишається ймовірність повторення обшуків та інших слідчих заходів, команда аеропорту «Київ» вважає своїм обов'язком попередити, що в разі повторного блокування роботи об'єкта силовими структурами з метою гарантування безпеки пасажирів і екіпажів обслуговування рейсів буде призупинено. Пріоритетом для підприємства залишиться безпека пасажирів», – підкреслюється у заяві.
Наразі на балансі КП МА Київ перебувають аеродром і злітна смуга. Компанія «Мастер-Авіа» володіє терміналами і пероном.
У 2010 році в межах урядової програми розвитку інфраструктури української авіації було проведено інвестиційний конкурс, переможцем якого стало ТОВ «Мастер-Авіа».
Сьогодні Міжнародний аеропорт Київ, яким керує «Мастер-Авіа», співпрацює з понад 40 авіакомпаніями, виконуючи рейси до 140 міст у 48 країнах світу. Щомісяця здійснюється приблизно 2500 рейсів, а щорічно обслуговується майже 2 млн пасажирів. Інвестиції в аеропорт налічують понад $50 млн.
Нагадаємо, під час посадки в сильну грозу літак авіакомпанії Bravo із 169 пасажирами на борту викотився за межі злітно-посадкової смуги. Ситуація ускладнювалася підвищеною загрозою вибуху: на борту літака знаходилося 4 тонни авіаційного пального, існувала загроза життю та здоров'ю пасажирів.
Як писав Mind, наприкінці червня та на початку липня 2018 року були зафіксовані значні затримки рейсів, зокрема з аеропорту Київ.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].