mind
«Укргазвидобування» розірвало договір з «Карпатигаз» у Стокгольмському арбітражі

«Укргазвидобування» розірвало договір з «Карпатигаз» у Стокгольмському арбітражі

Через зміну обставин і неможливість продовжувати спільну діяльність

«Укргазвидобування» розірвало договір з «Карпатигаз» у Стокгольмському арбітражі
Фото: Shutterstock

Арбітражним інститутом торгової палати Стокгольма після тривалого судового розгляду прийнято часткове рішення (partial award) у справі за позовом АТ «Укргазвидобування» (УГВ) до ТОВ «Карпатигаз», Misen Enterprises AB (Швеція, акціонер «Карпатигаз») про розірвання договору про спільну діяльність (СД).

Про це йдеться у повідомленні на сайті НАК «Нафтогаз України».

Так, зазначеним рішенням суд розірвав договір СД, чим задовольнив одну з вимог АТ «Укргазвидобування».

Cуд встановив, що договір СД було порушено як Misen Enterprises AB (не повністю внесена частка в СД, лише $3,9 млн із $12,5 млн), так і ТОВ «Карпатигаз», яке не поставило передбачені договором вимірювальні станції.

«Відтак договір СД розірвано через зміну обставин і неможливість продовжувати СД», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, з 2015 року УГВ послідовно здійснює курс на розірвання договорів про спільну діяльність, які систематично порушувались операторами таких договорів. Національне антикорупційне бюро України під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) здійснює з цього приводу ряд проваджень.

До рішення Стокгольмського арбітражу УГВ вдалося розірвати всі договори про спільну діяльність, які позбавляли компанію можливості користуватися власними свердловинами, окрім 2 договорів, учасниками яких є ТОВ «Карпатигаз».

Водночас, розірвання Стокгольмським арбітражем договору СД повернуло УГВ можливість повноцінно користуватися найбільшою кількістю власних свердловин з-поміж усіх договорів про спільну діяльність.

«Укргазвидобування» – найбільший український добувач природного газу і газового конденсату. Входить до структури НАК «Нафтогаз України».

Як писав Mind, ПАТ «Укргазвидобування» протягом минулого року збільшило чистий прибуток в 2,6 раза – до $1,16 млрд. Чистий дохід ПАТ за зазначений період зріс на 36,4% – до 75,9 млрд грн, валовий прибуток збільшився в 2,2 рази – до 42,6 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті