mind
Оршанський авіаремонтний завод «прибрала до рук» Білорусь

Оршанський авіаремонтний завод «прибрала до рук» Білорусь

Президент країни Олександр Лукашенко заявив про націоналізацію підприємства

Оршанський авіаремонтний завод «прибрала до рук» Білорусь
Фото: president.gov.by

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про націоналізацію Оршанського авіаремонтного заводу, акціонерами якого є українське ПАТ «Мотор Січ» та білоруське ЗАТ «Системи інвестицій та інновацій», повідомляє ЦТС з посиланням на офіційний сайт президента РБ.

«Власника вже тут немає. Власники – ви (державні організації – Mind). Всі власники, які тут були, вони відмовилися самі від цього заводу. Тому дійте. Це державне підприємство з сьогоднішнього дня», – заявив Лукашенко в ході робочої поїздки у Вітебську область.

На місці голові Білорусі доповіли про те, що підготовлений процес повернення заводу у власність держави. Він, в свою чергу, всі питання щодо відомчої підпорядкованості підприємства, доручив вирішити до кінця поточного місяця.

«Завод повинен працювати, чого б це не коштувало. Заводу не тільки бути – цей завод повинен мати перспективу розвитку ... Не дай бог я ще раз приїду в Оршу і буде така ситуація», – додав Лукашенко.

Як зазначається, 60% Оршанського заводу належить президенту компанії «Мотор Січ» В'ячеславу Богуслаєву. Акціонером заводу також виступає білоруське ЗАТ «Системи інвестицій та інновацій».

У травні прокуратура Білорусі порушила кримінальну справу проти посадових осіб української компанії «Мотор Січ». Представників українського авіаційного підприємства підозрюють в перевищенні повноважень, що спричинило для підприємства з Білорусі тяжкі наслідки.

Водночас, коментуючи озвучену ЗМІ інформацію про нібито підготовлювану владою Білорусі передачу контрольного пакету акцій ВАТ ОАРЗ білоруському держпідприємству «Белспецвнештехніка», Богуслаєв заявив, що Білорусь не може просто забрати завод у акціонерів і державі доведеться з ними розрахуватися.

Нагадаємо, наприкінці квітня Служба безпеки України провела обшуки на ПАТ «Мотор Січ» в Запоріжжі.

«Мотор Січ» – підприємство в Запоріжжі, яке розробляє, виробляє, ремонтує та обслуговує авіаційні газотурбінні двигуни для літаків та вертольотів, а також промислові газотурбінні установки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті