mind
Вперше за 6 років ринок комп'ютерів показав зростання

Вперше за 6 років ринок комп'ютерів показав зростання

Найкраще продаються комп’ютери з встановленою операційною системою Windows або Mac

Вперше за 6 років ринок комп'ютерів показав зростання
фото Shutterstock

У ІІ кварталі 2018 року продажі персональних комп'ютерів (ПК) загалом по світу зросли вперше з 2012 року. Про це повідомляє The Verge, посилаючись на дані дослідження компаній Gartner і IDC.

За даними Gartner, показники продажу ПК зросли на 1,4% порівняно з цим же періодом минулого року, за даними IDC – на 2,7%.

Результати досліджень компаній відрізняються, тому була використана різна методика оцінювання. На відміну від Gartner, IDC включила до звіту продажі ноутбуків Chromebook, але виключила планшети Windows. Компанія IDC також зафіксувала, що минулого року добре продавалися пристрої Chromebook, цього року – ПК із встановленою ОС Windows або Mac.

«Поставки ПК у ІІ кварталі 2018 року зросли завдяки попиту в компаній, і це дещо компенсувало зниження інтересу в споживчому сегменті», – повідомив головний аналітик Gartner Мікако Кітагава.

Згідно з його прогнозом, «у корпоративному секторі продажу комп’ютери підуть на спад через два роки, коли пройде перехід компаній на Windows 10». У IDC згодні, що продажі зростають завдяки процесу оновлення обладнання і систем всередині компаній.

Компанії HP, Lenovo, Dell, Apple і Acer продемонстрували високий ріст продажів ПК, тоді як у їхніх конкурентів продажі продовжують падати. Про це – детальніше в матеріалі Mind «Продажі ПК і ноутбуків падають 14-й квартал поспіль через ріст популярності смартфонів».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті