«Триматись подалі від України»: американська розвідка окреслила, про що Путін говоритиме із Трампом

«Триматись подалі від України»: американська розвідка окреслила, про що Путін говоритиме із Трампом

Розвідка США визначила низку питань, з яких країни мають розбіжності, а також ті, в яких можуть знайти спільну мову

«Триматись подалі від України»: американська розвідка окреслила, про що Путін говоритиме із Трампом
Владімір Путін
фото з pixabay.com

Перед офіційним самітом президентів РФ та США американська розвідка окреслила Дональду Трампу ті сфери, в яких інтереси Москви та Вашингтона мають конкуруючі інтереси, і ті, де вони потенційно можуть знайти спільну позицію. Про це повідомляє CNBC.

Згідно із даними розвідки, російський лідер може попросити Трампа триматись подалі від конфлікту в Україні, вивести війська зі Східної Сирії та продовжувати переговори із КНДР.

Довгоочікувана зустріч відбудеться всього за кілька днів після того, як Міністерство юстиції США звинуватило 12 російських офіцерів розвідки у хакерському нападі на сервери демократів та спробі втрутитись у вибори в США у 2016 році.

В інтерв’ю каналу CNBC президент США сказав, що обов’язково спитає російську сторону про російське втручання у вибори.

«Це було за часів правління Обами, – зазначив Трамп. – Вони (росіяни) робили все це під час адміністрації Обами».

Трамп також поінформував, що не проситиме про видачу обвинувачених у зламі агентів.

«Я про це не думав», – сказав він.

«Багато з речей, на які вони хотіли б погодитись є не тими речами, на які США чи Росія можуть погодитись через обов’язки перед іншими людьми», – сказала Ольга Олікер, директор програми «Росія і Євразія» Центру стратегічних та міжнародних досліджень.

«Можливо, Дональд Трамп і хотів би сказати, що США триматимуться подалі від України… але є закон, прийнятий Конгресом, який Трамп сам підписав», – пояснила вона.

Вона додала також, що Мінські домовленості, підписані Росією та європейськими країнами у 2014 та 2015 роках, вимагають від РФ спочатку змінити свій курс щодо України, якщо вона хоче покласти край економічним санкціям.

«Таким чином, Трамп не зможе в односторонньому порядку це зробити. Він також не може взяти на себе зобов’язання  від імені НАТО не розширювати (не включати) Україну, бо в альянсі усі мають право голосу. Не кажучи вже про самих українців, Дональд Трамп не може говорити за них».

Нагадаємо: сьогодні о 13:20 американський та російський президенти матимуть півторагодинну зустріч тет-а-тет в Гельсінкі, а о 16:50 проведуть спільну прес-конференцію.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло