НБУ: бізнес продовжує очікувати зростання обсягів виробництва
Індекс ділових очікувань бізнесу на цей період становить 118,3%

Індекс ділових очікувань бізнесу на наступні 12 місяців становить 118,3%, підприємства усіх основних видів діяльності поліпшують свої очікування щодо зростання обсягів виробництва та реалізації продукції, проте найбільш позитивно налаштованими є підприємства енерго- та водопостачання.
Про це свідчать результати чергового опитування керівників підприємств, проведеного Національним банком України у IІ кварталі 2018 року, наведені на сайті регулятора.
Як зазначається, у ІІ кварталі підприємства також поліпшили свої очікування щодо зростання обсягів виробництва товарів і послуг в Україні в наступні 12 місяців – баланс очікувань становить 22,2% (у I кварталі 2018 року – 19,0%).
«Позитивна динаміка триває вже дев’ятий квартал поспіль. Зокрема, серед опитаних підприємств майже 35% очікують на зростання обсягів виробництва, і більше половини опитаних впевнені, що виробництво залишиться на поточному рівні. Зростання очікують підприємства усіх основних видів діяльності, проте найбільш позитивно налаштованими є підприємства енерго- та водопостачання», – зазначають у Нацбанку», – зазначають у Нацбанку.
Водночас, підприємства дещо знизили свої очікування щодо потреби в позикових коштах. Частка респондентів, які планують брати банківські кредити, становить 37,1% (38,3% у І кварталі 2018 року).
Крім того, як і у попередньому кварталі, 88% опитаних вважають поточний фінансово-економічний стан своїх підприємств «задовільним» або «добрим». В той же час, респонденти відзначають низький рівень залишків готової продукції та брак власних виробничих потужностей для відповіді на неочікуване збільшення попиту.
Також, хоча інфляційні очікування бізнесу у наступні 12 місяців поліпшились, вони все ще залишаються на рівні вищому від цілі –зростання споживчих цін очікується рівні 9,6% (у І кварталі 2018 року – 11%). Серед найвагоміших факторів впливу на рівень цін респонденти відзначають витрати на виробництво.
Ситуація на валютному ринку також залишається тут важливим чинником, проте очікування щодо його впливу суттєво послабилися порівняно з попереднім опитуванням – 65,5% відповідей, зменшення на 15,6 в. п. За очікуваннями бізнесу, вплив на рівень цін також матимуть рівень доходів населення, ціни на світових ринках та соціальні видатки бюджету.
Як зазначається, опитування проводилося з 10 травня до 5 червня 2018 року, і в ньому взяли участь 665 підприємств із 22 регіонів країни (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також Донецької і Луганської областей), які представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників. Результати опитувань − це відображення лише думки респондентів-керівників підприємств України, а не оцінки Національного банку України.
Як писав Mind, за даними НБУ станом на середину квітня 2018 року, індекс ділових очікувань підприємств на наступні 12 місяців сягнув найвищого рівня з ІІ кварталу 2011 року – рівня 120,6%.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].