Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
Резиденти реінвестували в Україну у 2017 році $270 млн за допомогою іноземних компаній

Резиденти реінвестували в Україну у 2017 році $270 млн за допомогою іноземних компаній

Основними країнами, через які здійснювалось таке інвестування, були Кіпр, Нідерланди, Швейцарія та Австрія

Резиденти реінвестували в Україну у 2017 році $270 млн за допомогою іноземних компаній
Фото: pixabay.com

Обсяг виведенних резидентами за кордон коштів, які потім повернулись в країну у вигляді прямих іноземних інвестицій (ПІІ) – round tripping інвестиції, в 2017 році склав $270 млн, що забезпечило 10,4% всіх ПІІ в Україну. Про це йдеться у повідомленні на сайті Національного банку (НБУ).

Як зазначається, основними країнами, через які здійснювалось таке інвестування, були Кіпр (близько половини від загального обсягу таких інвестицій), Нідерланди, Швейцарія та Австрія.

Так, за результатами аналізу обсяги ПІІ, в яких кінцевим контролюючим інвестором є резидент оцінено у $7,9 млрд, що становить 22% від загального обсягу притоку ПІІ в Україну за цей період ($35,9 млрд). Понад 80% таких інвестицій було спрямовано до підприємств реального сектору.

Водночас, найбільші обсяги такого інвестування спостерігались упродовж 2010-2013 років. В цей час вони, в середньому, забезпечували близько третини чистого припливу ПІІ в Україну, тоді як у 2016‑2017 роках − становили лише 6,9%, а в 2014-2015 роках спостерігався чистий відплив коштів з України за такими операціями.

Як пояснюють у НБУ, на сьогодні лише декілька країн почали публікацію статистики по ПІІ, в яких кінцевим контролюючим інвестором є резидент на регулярній основі. У свою чергу Нацбанк планує оприлюднювати  такі дані щорічно. Як зазначають у Центробанку, проведена оцінка дозволяє визначити обсяги надходження прямих інвестицій саме іноземного походження в Україну. Таке інвестування характерне не лише для країн з економікою, що розвиваються, але й для розвинених країн, хоча й у менших масштабах.

«Основні причини використання подібних операцій − не лише бажання оптимізувати податкове навантаження, але й намагання інвесторів уникнути слабких місць в інституціональній та фінансовій системі жорсткого валютного контролю», – пояснюють у НБУ.

Згідно з методологію, дослідження проводилось на основі звітів банків про операції з нерезидентами, зокрема, про внесення коштів у підприємство прямого інвестування, акціонерний капітал, пасиви, інший капітал у формі прямих інвестицій, про кредити прямого інвестора та інформація про їх обслуговування.

Також НБУ проаналізував офіційні сайти відповідних підприємств щодо структури власності, дані сайту www.youcontrol.com.ua та edr.dominus.kiev.ua щодо кінцевого бенефіціара підприємства отримувача ПІІ, єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Крім того, регулятор аналізував річні звіти підприємств та інформацію про структуру власності банків України.

Нагадаємо, НБУ удосконалив методику формування даних щодо прямих іноземних інвестицій (ПІІ) банківського сектору з урахуванням реінвестованих доходів банків, а також здійснив відповідний перегляд даних статистики зовнішнього сектору за 2017 рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті