НБУ удосконалив методику щодо формування прямих іноземних інвестицій банківського сектору

НБУ удосконалив методику щодо формування прямих іноземних інвестицій банківського сектору

З урахуванням реінвестованих доходів банків

НБУ удосконалив методику щодо формування прямих іноземних інвестицій банківського сектору
Фото: Shutterstock

Національний банк України (НБУ) удосконалив методику формування даних щодо прямих іноземних інвестицій (ПІІ) банківського сектору з урахуванням реінвестованих доходів банків, а також здійснив відповідний перегляд даних статистики зовнішнього сектору за 2017 рік, йдеться у повідомленні на сайті регулятора.

Як зазначається, перегляд не мав істотного впливу на показники зовнішньої стійкості – дефіцит поточного рахунку для 2017 року розширився з $2 млрд $2,4 млрд або з 1,9% ВВП до 2,2% ВВП. Водночас ця операція була дзеркально відображена у фінансовому рахунку за статтею ПІІ, де показник ПІІ за 2017 рік збільшився з $2,4 млрд до $2,8 млрд. Так, у результаті сальдо зведеного платіжного балансу за минулий рік залишилося незмінним.

Розрахунок обсягів  реінвестованих  доходів для включення в платіжний баланс здійснено на основі чистих доходів від операційної діяльності банків з прямими інвестиціями відповідно до частки участі прямого іноземного інвестора в його капіталі. Реінвестовані доходи не включають реалізовані та нереалізовані холдингові прибутки чи збитки та відрахування до резервів.

Надалі спільно з Державною службою статистики планується здійснити розрахунки реінвестованих доходів підприємств реального сектору та інтегрувати їх до статистики зовнішнього сектору.

На додаток, починаючи з І кварталу 2018 року НБУ розпочав надання Держстату України даних щодо ПІІ банківського сектору для подальшого врахування їх в статистиці ПІІ.

Як зазначається, ці дані формуються на основі балансової та фінансової звітності банків з дотриманням рекомендацій Керівництва з платіжного балансу та міжнародної інвестиційної позиції.

Нагадаємо, НБУ дозволив українському бізнесу виплачувати дивіденди іноземним інвесторам за всі попередні роки, достроково погашати зовнішні кредити та позики в іноземній валюті, а також розширив перелік операцій бізнесу, на надходження за якими не поширюється вимога щодо обов’язкового продажу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло