Захворіло у світі
134,719,328
Померло у світі
2,915,972
Вилікувалось у світі
76,537,874
Захворіло в Україні
1,841,137
Померло в Україні
36,779
Вилікувалось в Україні
1,405,826
Європейський суд зобов’язав Росію виплатити 2,5 млн євро компенсації фермерам Молдови

Європейський суд зобов’язав Росію виплатити 2,5 млн євро компенсації фермерам Молдови

Після окупації Придністровʼя більш як півтори тисячі фермерів втратили доступ до своїх сільгосп угідь

Європейський суд зобов’язав Росію виплатити 2,5 млн євро компенсації фермерам Молдови
фото pixabay.com

Європейський суд з прав людини зобов'язав Росію виплатити компенсацію молдавським фермерам, яким був заборонений доступ до їхніх земельних угідь після окупації Придністров'я, передає Інтерфакс.

«ЄСПЛ визнав у вівторок Росію винною в порушенні прав на власність 1 646 фермерів і 3 сільгоспкомпаній, яким придністровська влада обмежила доступ до їх земель за трасою Тирасполь-Дубоссари-Рибниця. Російський уряд зобов'язаний виплатити позивачам загалом 2,5 млн євро: по 1,5 тис. євро кожному фермеру і по 5 тис. – сільгоспкомпаніям», – повідомив на прес-конференції в Кишиневі в середу Іон Маноле, директор молдавської правозахисної організації «Promo-LEX», що представляла в ЄСПЛ інтереси постраждалих фермерів.

За словами правозахисника, згідно з рішенням суду російський уряд повинен компенсувати матеріальні збитки компаніям Agro-Tiras – 115,3 тис. євро, Agro-SAVVA – 80,5 тис. євро і селянському господарству «Сергій Попа» – 50 тис. євро.

Крім того, судові витрати в розмірі 20 тис.євро також повинна оплатити Росія.

Розгляд справи тривав 14 років.

«Ми сподіваємося, що завдяки цьому рішенню землевласники зможуть в повному обсязі розпоряджатися своїм майном», – зазначив Маноле.

Проблема спірних земель виникла з 1999 року, коли Придністров'я почало перешкоджати селянам обробляти угіддя, що перебувають за трасою Тирасполь-Рибниця. Їх змушували платити податки і мита за вивезення урожаю. У підсумку, багато хто відмовився від обробки земель. Йдеться про 6,5 тис.га угідь.

На зустріч 25 листопада 2017 року представникам з політичних питань від Молдови і Придністров'я вдалося підписати Протокольне рішення про заходи щодо врегулювання питань, пов'язаних з використанням сільгоспугідь.

А з 1 серпня на підставі виданих владою Молдови сертифікатів на володіння землею фермерам буде відновлений допуск до земель в Дубоссарському районі на найближчі 20 років.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті