«Агротон» планує викупити у «Кернел» елеватор у Полтаві
Компанія звернулась до АМКУ за дозволом на придбання понад 50% «Сіверського елеватору»

ПрАТ «Сільськогосподарська виробнича фірма «Агротон» (Сєвєродонецьк, Луганська область) з агрохолдингу «Агротон» планує придбати ТОВ «Сіверський елеватор» (Полтава), що входить в агрохолдинг «Кернел», повідомляє Інтерфакс-Україна.
Як зазначається, про це йдеться в матеріалах Антимонопольного комітету України (АМКУ), згідно з якими «Агротон» звернувся до відомства за дозволом на придбання понад 50% «Сіверського елеватору».
Відповідно до даних держреєстру, ТОВ «Сіверський елеватор» було зареєстровано 6 червня 2018 року. Його статутний фонд становить 17,325 млн грн, а безпосереднім засновником виступило ТОВ «Кернел-трейд».
За цією ж юридичною адресою знаходиться ПрАТ «Полтавське хлібоприймальне підприємство», що входить в групу елеваторів «Кернел», а за такою поштовою адресою – офіс регіонального представництва «Кернел» в Полтавській, Чернігівській та Сумській областях.
Згідно з даними галузевих ресурсів, в Сіверську (Бахмутський р-н) на кордоні Донецької та Луганської областей знаходиться лінійний елеватор Полтавського ХПП потужністю зберігання 15 300 тонн.
Акції «Агротону» і «Кернел» торгуються на Варшавській фондовій біржі.
«Агротон» працює на ринку України з 1992 року. Спеціалізується на вирощуванні зернових і олійних культур, виробництві та реалізації продукції тваринництва. Земельний банк «Агротону» – близько 118 000 га, розташований в Луганській і Харківській областях. Групі належить 2 птахофабрики в Луганській області. Агрохолдинг у 2017 році скоротив чистий прибуток в 2,6 рази – до $8,32 млн, збільшивши виторг на 17% – до $51,79 млн.
«Кернел» – найбільший в світі виробник і експортер соняшникової олії, провідний виробник і постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Вертикально інтегрована структура компанії будується на тісно пов'язаних між собою бізнес-сегментах: виробництво, експорт і внутрішній продаж соняшникової олії; рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг зі зберігання і перевалки зерна на елеваторах і портових терміналах.
Агрохолдинг завершив 2017 фінансовий рік (липень 2016 – червень-2017) з чистим прибутком в $176,2 млн, що на 21,7% менше, ніж 2016 ФР. Його виручка зросла на 9,1% – до $2,169 млрд.
«Кернел» в кінці лютого цього року повідомив про плани скоротити земельний банк на 6,7% – до 560 000 га.
Згідно зі звітом компанії, після покупки агрохолдингів «Українські аграрні інвестиції» і «Агро Інвест Україна» влітку 2017 року земельний банк «Кернела» розширився більш ніж на 200 000 га. АМКУ вже видав кілька дозволів меншим українським агрохолдингам на покупку у «Кернел» кількох агрогосподарств.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].