«Агротон» планує викупити у «Кернел» елеватор у Полтаві

«Агротон» планує викупити у «Кернел» елеватор у Полтаві

Компанія звернулась до АМКУ за дозволом на придбання понад 50% «Сіверського елеватору»

«Агротон» планує викупити у «Кернел» елеватор у Полтаві
Фото: kernel

ПрАТ «Сільськогосподарська виробнича фірма «Агротон» (Сєвєродонецьк, Луганська область) з агрохолдингу «Агротон» планує придбати ТОВ «Сіверський елеватор» (Полтава), що входить в агрохолдинг «Кернел», повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як зазначається, про це йдеться в матеріалах Антимонопольного комітету України (АМКУ), згідно з якими «Агротон» звернувся до відомства за дозволом на придбання понад 50% «Сіверського елеватору».

Відповідно до даних держреєстру, ТОВ «Сіверський елеватор» було зареєстровано 6 червня 2018 року. Його статутний фонд становить 17,325 млн грн, а безпосереднім засновником виступило ТОВ «Кернел-трейд».

За цією ж юридичною адресою знаходиться ПрАТ «Полтавське хлібоприймальне підприємство», що входить в групу елеваторів «Кернел», а за такою поштовою адресою – офіс регіонального представництва «Кернел» в Полтавській, Чернігівській та Сумській областях.

Згідно з даними галузевих ресурсів, в Сіверську (Бахмутський р-н) на кордоні Донецької та Луганської областей знаходиться лінійний елеватор Полтавського ХПП потужністю зберігання 15 300 тонн.

Акції «Агротону» і «Кернел» торгуються на Варшавській фондовій біржі.

«Агротон» працює на ринку України з 1992 року. Спеціалізується на вирощуванні зернових і олійних культур, виробництві та реалізації продукції тваринництва. Земельний банк «Агротону» – близько 118 000 га, розташований в Луганській і Харківській областях. Групі належить 2 птахофабрики в Луганській області. Агрохолдинг у 2017 році скоротив чистий прибуток в 2,6 рази – до $8,32 млн, збільшивши виторг на 17% – до $51,79 млн.

«Кернел» – найбільший в світі виробник і експортер соняшникової олії, провідний виробник і постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Вертикально інтегрована структура компанії будується на тісно пов'язаних між собою бізнес-сегментах: виробництво, експорт і внутрішній продаж соняшникової олії; рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг зі зберігання і перевалки зерна на елеваторах і портових терміналах.

Агрохолдинг завершив 2017 фінансовий рік (липень 2016 – червень-2017) з чистим прибутком в $176,2 млн, що на 21,7% менше, ніж 2016 ФР. Його виручка зросла на 9,1% – до $2,169 млрд.

«Кернел» в кінці лютого цього року повідомив про плани скоротити земельний банк на 6,7% – до 560 000 га.

Згідно зі звітом компанії, після покупки агрохолдингів «Українські аграрні інвестиції» і «Агро Інвест Україна» влітку 2017 року земельний банк «Кернела» розширився більш ніж на 200 000 га. АМКУ вже видав кілька дозволів меншим українським агрохолдингам на покупку у «Кернел» кількох агрогосподарств.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло