Shell почала зворотній викуп акцій на $25 млрд до 2020 року

Shell почала зворотній викуп акцій на $25 млрд до 2020 року

Однак темпи втілення цієї програми в життя будуть залежати від цін на нафту

Shell почала зворотній викуп акцій на $25 млрд до 2020 року
фото Shutterstock

Британсько-нідерландська енергетична компанія Royal Dutch Shell оголосила про запуск програми зворотного викупу акцій. Програма розрахована на три роки, протягом цього часу компанія збирається викупити акцій на $25 млрд, йдеться в повідомленні на сайті компанії, на яке посилається «Коммерсант».

Shell пообіцяла, що кожні три місяці з цього моменту і до 2020 року вона буде викуповувати акцій на $2 млрд. При цьому компанія підкреслила, що програма буде залежати від цін на нафту і скорочення боргу компанії.

Запуску цієї програми давно очікували на тлі зниження боргу компанії. Shell ризикнула почати зворотній викуп, хоча прибуток нафтогіганта в другому кварталі виявився нижчим за очікування аналітиків: чистий прибуток, що належить акціонерам, виріс на 30%, до $4,7 млрд, а аналітики очікували $6 млрд.

Почати зворотний викуп Shell пообіцяла ще при укладанні угоди з BG Group два роки тому.

«Наші прогнози по вільний грошовий потік і прогрес у зміцненні балансу дають нам впевненість, щоб почати програму зворотного викупу», – заявив генеральний директор Shell Бен ван Берден.

Нагадаємо, суд у США відхилив позов мерії Нью-Йорка до 5-ти найбільших нафтових компаній, серед яких і Shell. Міська влада хотіла на компенсацію, отриману від цих корпорацій, захищати місто від наслідків глобального потепління.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті