mind
Toyota подвоїть інвестиції у водневі авто

Toyota подвоїть інвестиції у водневі авто

Попри скептичні прогнози аналітиків, автовиробник розраховує популяризувати водневі авто, зокрема, знизивши їх вартість

Toyota подвоїть інвестиції у водневі авто
фото Wikipedia

Toyota Motor Corp подвоює свої інвестиції в автомобілі на водневих паливних елементах та збирається випускати недорогі легковики та позашляховики, а також впроваджувати цю технологію у виробництво автобусів та вантажівок. Про це повідомляє Reuters.

Таким чином автовиробник має на меті домогтись економії за рахунок масштабів.

Автовиробник розпочав роботу над удосконаленням наступного покоління свого водневого автомобіля Mirai, який, як очікується, вийде в 2020-х роках. Компанія сподівається, це допоможе переконати експертів, які визнали план Toyota нежиттєздатним.

«Творець» Prius, першого у світі «екологічно чистого гібриду, говорить, що може популяризувати водневі автомобілі, зокрема, зробивши їх дешевшими.

«Ми збираємось перейти від обмеженого виробництва до масового, скоротити кількість дорогих матеріалів, таких як платина, яка використовується в компонентах водневих авто, та зробити систему більш компактною та потужною», – заявив головний інженер Mirai Йосікадзу Танака.

Він планує поетапне впровадження й інших моделей водневих авітвок, зокрема, ряд позашляховиків, пікапів та вантажівок, починаючи приблизно з 2025 року.

Автовиробник відмовився надавати коментарі, але повідомив, що вже розробив прототипи невеликих транспортних засобів для доставки вантажів на основі моделей, які вже є в лінійці компанії.

Крім того, Toyota робить ставку на збільшення продуктивності. У планах компанії збільшити діапазон Mirai до 700–750 км з 500 існуючих.

Більшість автовиробників, у тому числі Nissan та Tesla, надають перевагу електрокарам як альтернативі авто з бензиновими двигунами. Лише невелика частина компаній, серед яких Honda та Hyundai, випускають автомобілі на водневих паливних елементах.

Нагадаємо: у червні цього року автовиробник Hyundai підписав угоду з німецьким брендом Audi щодо співпраці в галузі технологій водневих автомобілів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті