Понад 80 держав поки не сплатили внески в бюджет ООН

Понад 80 держав поки не сплатили внески в бюджет ООН

Загалом країни заборгували ООН близько $810 млн

Понад 80 держав поки не сплатили внески в бюджет ООН
фото news.un.org

Багато держав – членів ООН не поспішають із сплатою внесків у регулярний бюджет, що ставить організацію в непросте фінансове становище. Про це йдеться на сайті організації.

За останніми даними, свої внески в регулярний бюджет ООН на 2018 рік у повному обсязі сплатили лише 112 держав-членів – на загальну суму $1 млрд 494 млн.

Минулого року за аналогічний період виплати склали $1 млрд 702 млн. У списку боржників – 81 країна, серед яких Білорусь, Єгипет, Іран, Таджикистан, Саудівська Аравія та США. Загалом вони не доплатили близько $810 млн. США, доля яких у бюджеті ООН складає 22%, виплачують свій внесок, як правило, лише у жовтні-листопаді.

В ООН із розумінням ставляться до того, що в країнах-членах різні бюджетні цикли. Однак ООН ніколи раніше не стикалися з подібною важкою ситуацією з фінансуванням на ранньому етапі календарного року.

Розмір внесків кожної держави в регулярний бюджет вираховується у відсотках від загальних витрат організації. Шкалу внесків кожні три роки визначає Генеральна Асамблея ООН. В основі цієї шкали лежить принцип платоспроможності держав. З огляду на цей підхід враховується ВВП за шестирічний період. Якщо економіка конкретної держави розвивається успішно, то збільшується й розмір її внесків у бюджет ООН.

Згідно з чинною шкалою, США оплачують 22% регулярного бюджетe ООН, Японія – майже 10%, Німеччина – понад 7%, Китай – 7,9%, Росія – 3,088%.

Усі держави-члени повинні своєчасно сплачувати внески, в іншому випадку вони ризикують потрапити під дію статті 19 Уставу ООН.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло