Японія зменшить свої запаси радіоактивного плутонію

Японія зменшить свої запаси радіоактивного плутонію

Під тиском ряду країн влада країни погодилась скоротити свої запаси, але не повідомила на скільки та коли це відбудеться

Японія зменшить свої запаси радіоактивного плутонію
фото з pixabay.com

Японія пообіцяла зменшити свої запаси плутонію. Країна, яка має найбільший в світі запас високотоксичного матеріалу, який знаходиться в неядерній країні, погодилась на цей крок після тиску з боку США, Китаю та інших. Про це повідомляє Reuters.

Уряд країни не уточнив на скільки він планує скоротити запаси радіоактивного плутонію та коли це відбудеться.

Японія закрила більшість своїх реакторів, які можуть використовувати цей матеріал в якості палива після ядерної катастрофи на Фукусімі в 2011 році.

В Японії на кінець 2017 року було зосереджено 47 тонн плутонію, втому числі 21 тонна, яка зберігається на підприємствах попередньої обробки в Великобританії, і 15 тонн у Франції. Цієї кількості вистачило б на виготовлення тисяч атомних бомб.

В червні місцеві ЗМІ повідомили, що уряд США попросив Японію скоротити свої запаси перед продовженням угоди про ядерне співробітництво між країнами.

 Плутоній є основою ядерного паливного циклу, багатого ресурсами, в якому відпрацьоване пальне з ядерних реакторів перероблюється в плутоній, а потім повторно використовується.

Але лише обмежена кількість реакторів в Японії може використовувати МОХ-пальне, суміш урану та плутонію, перероблених з відпрацьованого ядерного пального. 4 з 6 таких станцій діють наразі і можуть споживати близько 2 тонн плутонію на рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті