mind
Мадрид уперше за 7 років провів переговори з владою Каталонії

Мадрид уперше за 7 років провів переговори з владою Каталонії

Важливих рішень прийнято не було, втім сторони домовились про регулярні подальші переговори

Мадрид уперше за 7 років провів переговори з владою Каталонії
фото Getty Images / Global Images Ukraine

Новий соціалістичний уряд Іспанії провів переговори з представниками Каталонії, що стало першою їх зустріччю з 2011 року. Про це повідомляє Rappler.

Зустріч прем’єр-міністра Іспанії Педро Санчеса та лідера Каталонії Жоакіма Торро відбулась у штаб-квартирі регіонального уряду в Барселоні в рамках двосторонньої комісії, яку не скликали з 2011року.

Санчес, який прийшов до влади на початку червня, пообіцяв покращити відносини між мадридськими та каталонськими лідерами, які 27 жовтня безуспішно проголосили незалежність після референдуму.

Лідери Каталонії хочуть поговорити про імовірність проведення нового референдуму щодо незалежності Каталонії та закликають звільнити каталонських чиновників, які перебувають у в’язниці через заколотницьку діяльність.

Втім сторони не дійшли спільних рішень, але домовились про створення календаря для подальших переговорів з вересня по грудень.

«У нас дуже різні концепції нормальності, – сказав регіональний міністр Каталонії з іноземних справ Ернест Марагал, який очолював каталонську делегацію. Він додав, що центральна влада не представила ніякого плану щодо вирішення конфлікту між сторонами.

Санчес написав у Тwitter, що Іспанія «має проект для Каталонії як частини Іспанії, і уряди почали шлях до нормалізації діалогу».

Нагадаємо: у травні з перевагою в один голос новим головою Каталонії став відчайдушній прихильник Пучдемона Жоакім Торра.

Як повідомлялось, екс-лідер Каталонії Карлес Пучдемон та нинішній очільник регіону Жоакім Торра оголосили про створення нового сепаратистського руху, який має на меті об’єднати усіх прибічників виходу Каталонії зі складу Іспанії.

Восени минулого року парламент Каталонії на чолі з Пучдемономпроголосив незалежність регіону.

Офіційний Мадрид розпустив каталонський уряд, вигнав Пучдемона й оголосив дострокові вибори.

Пучдемону довелось втікати до Бельгії та шукати там політичного притулку. Більш того, прибічники були згодні на його керівництво автономією і після вигнання, наприклад, через відеозв'язок.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті