mind
Єврокомісія заблокує дію санкцій проти Ірану на території ЄС

Єврокомісія заблокує дію санкцій проти Ірану на території ЄС

Запровадження санкцій з боку Вашингтона і положення про їх блокування з боку ЄС планується 7 серпня

Єврокомісія заблокує дію санкцій проти Ірану на території ЄС
фото Shutterstock

На території Євросоюзу дія нових санкцій Вашингтона проти Тегерана буде заблокована. Про це йдеться в офіційній заяві Єврокомісії.

Це дозволить «пом’якшити вплив санкцій на інтереси компаній держав-членів ЄС, які мають законний бізнес в Ірані», зазначається в заяві.

«Завтра вранці вступить в силу оновлений блокуючий регламент ЄС, який захистить європейські компанії, які ведуть бізнес з Іраном, від дії американських екстериторіальних санкцій», – заявила в понеділок на брифінгу в Брюсселі офіційний представник Єврокомісії Міна Андрєєва, інформує ТАСС.

«Як тільки блокуючий статус вступить в силу, він дасть можливість європейським організаціям компенсувати збитки від виконання санкцій, від осіб, з вини яких це сталося. Він також оголошує юридично недійсними на території ЄС будь-які рішення іноземних судів на підтримку санкцій», – додала Андрєєва.

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні і міністри закордонних справ Франції, Великобританії та Німеччини в спільній заяві оголосили, що Євросоюз глибоко шкодує через відновлення санкцій США проти Ірану.

«Ми глибоко шкодуємо про відновлення дії санкцій США після їх рішення вийти зі Спільного всеосяжного плану дій щодо Ірану (іранської ядерної угоди – ред.)», – сказано в заяві. Міністри підкреслили, що СВПД «працює і виконує свої завдання, забезпечуючи мирний характер іранської ядерної програми».

Представники  ЄС підкреслили, що країни, які залишаються в СВПД (Китай, Франція, Великобританія, Росія і Німеччина) будуть виконувати всі положення цього документа.

Нагадаємо, 6 серпня держсекретар Майк Помпео заявив, що США посилять санкції проти Ірану за наказом президента Дональда Трампа. Запровадження санкцій планується у вівторок, 7 серпня.

Як повідомлялося, Євросоюз вирішив відновити закон 1996 року, щоб продовжувати кредитувати Іран в обхід американських санкцій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті