Саудівська Аравія розпродає всі свої канадські активи через конфлікт з МЗС Канади

Саудівська Аравія розпродає всі свої канадські активи через конфлікт з МЗС Канади

Ця акція має продемонструвати, що іншим країнам теж не можна втручатися у саудівські справи

Саудівська Аравія розпродає всі свої канадські активи через конфлікт з МЗС Канади
фото Shutterstock

Влада Саудівської Аравії вирішила продати усі свої канадські активи незалежно від їх вартості, повідомляє Financial Times. Таке рішення було прийнято у зв’язку із загостренням політичного конфлікту між Саудівською Аравією та Канадою через арешт громадських активісток, борців за права жінок та вимогу Канади їх звільнити.

Центробанк королівства і пенсійні фонди доручили компаніям, які керують їх активами за кордоном, продати канадські акції, облігації та інструменти грошового ринку.

Загалом Саудівська Аравія виділила понад $100 млрд на інвестиції в закордонні активи. Яка частка з цього припадає на Канаду – невідомо, однак одне з джерел стверджує, що «досить низька».

Демонстративний розпродаж канадських активів – це швидше політичний, ніж економічний акт, який покликаний продемонструвати, що Ер-Ріяд застерігає владу інших країн від втручання у внутрішні справи королівства, вважає джерело.

Раніше Саудівська Аравія заявила, що заморожує всі нові торгові та інвестиційні операції з Канадою. Також вона повідомила, що відкликає свого посла з Канади і вимагає від канадського посла покинути країну протягом доби.

Напередодні стало відомо, що саудівська державна авіакомпанія Saudi Arabian Airlines припиняє рейси в Торонто з 13 серпня.

Як повідомила міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch, влада Саудівської Аравії затримали правозахисниць і борців за права жінок Самар Бадаві, сестру саудівського блогера-дисидента Раїфа Бадаві, та Нассіму аль-Садах.

МЗС Канади висловило серйозну стурбованість цими діями і закликало владу Саудівської Аравії звільнити правозахисниць.

Влада Саудівської Аравії заявила, що не втручається у внутрішні справи інших країн, включаючи Канаду, і тому не потерпить втручання інших країн у свої внутрішні справи.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло