Український агроекспорт протягом першого півріччя 2018 року склав $8,6 млрд
Товарами-лідерами залишаються зернові - з часткою 36,8%, рослинні олії – 26,2% та насіння олійних культур – 7,5%

Український аграрний експорт протягом січня-червня 2018 року склав $8,6 млрд, а загальний зовнішньоторговельний обіг продукції АПК досяг $11,3 млрд, що більше на 3,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року, та становить 23% від загального зовнішньоторговельного обігу України.
Про це йдеться у повідомленні на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства України із посиланням на заступника міністра з питань європейської інтеграції Ольгу Трофімцеву.
«За результатами першого півріччя 2018 року український агроекспорт становив $8,6 млрд. В минулому році український аграрний експорт досяг рекордних результатів та становив майже $18 млрд. В цьому році також очікуємо на не менший результат, зважаючи на кон’юнктуру світових ринків таких товарів як зернові»,- цитує її прес-служба міністерства.
Так, за словами заступника міністра, товарами-лідерами українського аграрного експорту залишаються зернові культури з часткою 36,8%, рослинні олії – 26,2% та насіння олійних культур – 7,5%. При цьому, за перше півріччя поточного року найбільші темпи зростання експорту показали такі товарні групи як: яйця птиці – в 2,1 рази (на $27,7 млн), яблука, груші та айва – в 5,3 рази (на $6,7 млн), бобові овочі, лущені або нелущені – в 58,3 рази (на $11 млн), масло вершкове та інші жири, вироблені з молока – на 65,2% (на $29,2 млн ) та інші.
Крім того, за її словами, регіональна структура українського аграрного експорту не змінилась: перше місце посідають країни Азії з часткою – 43,2%, друге місце – країни Європейського Союзу – 30,4%, а третє місце зайняли країни Африки – 14,6%.
«ТОП-5 наших найбільших покупців в 2018 році очолює Індія, куди було експортовано аграрних та харчових товарів на суму понад $1 млрд. Далі йдуть Єгипет – $575,9 млн, Китай – $526,6 млн, Нідерланди – $525,3 млн, Іспанія – $470,3 млн», – резюмувала Трофімцева.
Нагадаємо, Україна відправить на експорт 16 млн тонн пшениці. Крім того, Україна вже намолотила 22,4 млн тонн ранніх зернових. Цей показник складає 70% прогнозу за цими культурами.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].