Україна відправить на експорт 16 млн тонн пшениці

Україна відправить на експорт 16 млн тонн пшениці

Цей обсяг погодили зернотрейдери та Мінагрополітики

Україна відправить на експорт 16 млн тонн пшениці
Фото Pixabay

Загальний погоджений орієнтовний обсяг експорту пшениці у 2018 році складає 16 млн тонн, з яких, продовольчої пшениці ― 8 млн тонн, непродовольчої пшениці (фуражу) – також 8 млн тонн, повідомляє прес-служба Європейської бізнес асоціації (ЄБА).

Як зазначається, такі обсяги погодили Мінагрополітики та експортери зерна і сьогодні, 10 серпня, буде підписано відповідний Меморандум про взаєморозуміння.

Так, перегляд вище зазначеного обсягу для експорту буде здійснено за результатами завершення жнив пшениці, але не пізніше 28 вересня 2018 року.

«Одним із найбільш важливих стратегічних напрямів експорту вітчизняної аграрної продукції залишається світовий ринок зерна. Будь-які тенденції і тренди цього ринку мають безпосередній вплив на стан розвитку аграрного експорту України. А, крім того, відображуються на ціновій ситуації. Це в загальному підсумку має довгострокові наслідки для усієї зернової галузі», – зазначила виконавчий директор Комітету зернових та олійних культур ЄБА Ірина Душник.

Як зазначається, підписання Меморандуму знаменує старт нового маркетингового року.

Нагадаємо, за попередніми підсумками 2017/2018 року, Україна експортувала 39,4 млн тонн зернових. З них, пшениці – 17,1 млн тонн. Найбільшими покупцями українського зерна у І півріччі 2018 року були країни Африки, Азії та Європи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло