В Росії випробовують нову технологію для блокування Telegram
Повідомляється, що усі спроби створити технологію, яка б блокувала окремі онлайн-сервіси поки виявились безуспішними

Росія експериментує з більш точними технологіями для блокування окремих онлайн-сервісів після невдалої спроби заблокувати месенджер Telegram. Про це повідомляє Reuters.
Telegram, який нараховує 200 млн користувачів по усьому світі, включно з РФ та Іраном, був заборонений у Росії через відмову виконати судовий наказ щодо надання службам безпеки доступу до зашифрованих повідомлень користувачів.
Російська влада спробувала заблокувати сервіс у квітні, але заразом випадково заблокувала доступ російських користувачів до великої кількості непов’язаних онлайн-сервісів, включно із месенджером Viber, хмарними додатками для автомобілів Volvo та додатками, що контролюють відеокамери Xiaomi.
Повідомляється, що з 6 серпня російський держрегулятор по зв’язкам з громадськістю «Роскомнадзора» та агентством державної безпеки ФСБ почали випробування систем, призначених для більш точного блокування окремих сервісів.
В нових системах використовується технологія Deep Packet Inspection, яка працює більш «хірургічно». Вона ідентифікує потоки даних визначених сервісів та блокує їх. Однак керівники компаній, яких запросили до участі, повідомили, що тести були безуспішними.
«Поки ніхто не пройшов випробування, – повідомив один з керівників. – Вони показали, що тестування мало закінчитись до 20 серпня, але термін було змінено».
Згідно із даними, отриманими Reuters, до участі було запрошено 9 технологічних компаній для подачі своєї технології Deep Packet Inspection. Метою випробувань було визначити найбільш ефективну технологію, а потім встановити її в мережах усіх російських операторів зв’язку.
«Роскомнадзор», ФСБ та засновник Telegram Павло Дуров від коментарів відмовились.
Нагадаємо: засновник Telegram Павло Дуров заявив, що не розглядатиме звернень від російських служб з вимогою надати дані про користувачів месенджера, яких підозрюють у тероризмі, оскільки Telegram в РФ знаходиться поза законом.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].