Washington Post: урожаї пшениці в Україні скорочуються, і це впливає на світову економіку

Washington Post: урожаї пшениці в Україні скорочуються, і це впливає на світову економіку

Вперше за останні 6 років у світі виник дефіцит пшениці

Washington Post: урожаї пшениці в Україні скорочуються, і це впливає на світову економіку
фото pixabay.com

Пшениця – наймасштабніша за обсягами світова агропромислова культура, з якою пов’язано безліч інших галузей виробництва – від хлібопекарської до пивної. Щороку в світі продається 170 млн тонн пшениці, тому якщо урожаї страждають через посуху і спеку, це може шокувати ринки й економіку, пише Washington Post, на який посилається УНІАН.

Цього року урожаї найбільших виробників пшениці – Росії, Австралії та Євросоюзу – суттєво постраждали від посухи. У світі виник дефіцит вперше за останні 6 років. У деяких регіонах, зокрема, у Північній Європі, погода сильно пошкодила врожаї і завдала збитків фермерам на мільярди доларів.

Через втрати врожаю вартість ф’ючерсів на пшеницю на Чиказькій біржі підскочила до найвищого рівня за 3 роки, оскільки трейдери роблять ставку на скорочення поставок. Це все може вилитися у підвищення цін для країн, які не вирощують достатньо пшениці самі. А інфляція у деяких регіонах може сильно пришвидшитися.

Поганий врожай цього року також може спричинити зміни у торгових потоках: США можуть захопити більшу частку ринку завдяки своєму великому врожаю. Німеччина, яка зазвичай була експортером пшениці, цього року перетвориться на імпортера, вперше за останні 30 років.

Найбільше, на думку видання, постраждають країни Африки і Близького Сходу, які залежать від поставок продовольства з-за кордону.

Урожай у Росії хоч і зменшився на 17 млн тонн, все одно один з найвищих у світі, зазначає видання.

В Україні урожай зменшився на 1,5 млн тон. Однак існують певні загрози і тривоги. Ринки похитнулися через спекуляції про те, що Росія може обмежити свої поставки іншим країнам.

«Україна скорочує експорт і наголошує на необхідності зберегти стабільність внутрішніх цін на продукти. Якщо врожаї розчарують і наступного року, наслідки будуть серйозніші», – пише Washington Post.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло