Усі кошти з кас «Київського метрополітену» стягуватимуться на користь «Укррослізинга» Фукса
Доки столична підземка не віддасть 1,8 млрд боргу на користь компанії

Державний виконавець Департаменту державної виконавчої служби Мін’юсту 7 червня виніс постанову про арешт коштів КП «Київський метрополітен», що перебувають у всіх касах метрополітену та надходять до них, повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на ухвалу Госпсуду Києва від 22 серпня.
Даний арешт накладено у межах виконавчого провадження, за яким з «Київського метрополітену» стягується 1,8 млрд грн боргу на користь ТОВ «Укррослізинг». Оскарження метрополітеном арешт суд не підтримав та визнав дії держвиконавця правомірними.
Зокрема, арешт поширюється на кошти, що надходять у каси метрополітену (після прийняття зазначеної постанови): вони мають зараховуватися на депозитний рахунок Мін’юсту або розрахунковий рахунок комунального підприємства в «УКРСИББАНКУ». Водночас, вказано, що усі видаткові операції з кас слід зупинити (до повного стягнення).
Нагадаємо, 31 січня минулого року Київський апеляційний госпсуд постановив стягнути з «Київського метрополітену» 1,97 млрд грн заборгованості за договором про фінансові лізингові послуги на користь ТОВ «Укррослізинг». За даним договором фірма у 2009 році передала метрополітену у користування 40 вагонів головних та 60 вагонів проміжних.
Дана сума складається з: 365,97 млн грн – вартість частини предмету лізингу; 112,30 млн грн – відсотки за користування предметом лізингу; 229,09 млн грн – інфляційні втрати; 42,03 млн грн – пеня за неналежне виконання зобов’язання; 25,33 млн грн – 3 % річних; а також 1,19 млрд грн – коефіцієнт коригування.
6 лютого 2017 року госпсуд Києва видав судові накази про стягнення вказаної заборгованості, на підставі яких 16 березня того ж року Державна виконавча служба відкрила виконавче провадження №53587903.
Вищий госпсуд не задовольнив касаційну скаргу, однак постановив, що метрополітен не повинен сплачувати фірмі 42,03 млн грн пені за неналежне виконання зобов’язання.
Зазначається, що станом на вересень 2017 року з «Київського метрополітену» всього було стягнуто 155,9 млн грн, з яких 140,3 млн грн на користь «Укррослізингу» і 15,6 млн грн виконавчого збору. Держвиконавець відкрив нове провадження 2 лютого, в межах якого суд і винесів вищезазначену постанову.
Нагадаємо: віднедавна українсько-російський бізнесмен Павло Фукс вважався єдиним бенефіціаром «Укррослізинг». Засновником «Укррослізингу» і 100% власником є кіпрська компанія «Укррослізинг Сайпрус Лімітед». З серпня минулого року її бенефіціаром значиться Уве Крістіан Ешнер з Відня. За даними «Youcontrol», до нього бенефіціаром фірми з 2017 року був російсько-український бізнесмен Павло Фукс, який почав скуповувати активи в Україні після зміни влади.
Проте, у серпні 2018 року стало відомо про те, що угорська інвестиційно-девелоперська компанія ODELUS-Construkt Kft (Дьйор) оголосила про завершення операції з придбання ТОВ «Укррослізинг» (Київ). Однак, варто зазначити, що за угорськими сервісами моніторингу, дана компанія, яка була заснована у 2015 році, має 1 працівника. Жодних інших даних про компанію, її власників чи угоди не у пошуку не міститься.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].