Усі кошти з кас «Київського метрополітену» стягуватимуться на користь «Укррослізинга» Фукса

Усі кошти з кас «Київського метрополітену» стягуватимуться на користь «Укррослізинга» Фукса

Доки столична підземка не віддасть 1,8 млрд боргу на користь компанії

Усі кошти з кас 	«Київського метрополітену» стягуватимуться на користь 	«Укррослізинга» Фукса
фото pixabay.com

Державний виконавець Департаменту державної виконавчої служби Мін’юсту 7 червня виніс постанову про арешт коштів КП «Київський метрополітен», що перебувають у всіх касах метрополітену та надходять до них, повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на ухвалу Госпсуду Києва від 22 серпня.

Даний арешт накладено у межах виконавчого провадження, за яким з «Київського метрополітену» стягується 1,8 млрд грн боргу на користь ТОВ «Укррослізинг». Оскарження метрополітеном арешт суд не підтримав та визнав дії держвиконавця правомірними.

Зокрема, арешт поширюється на кошти, що надходять у каси метрополітену (після прийняття зазначеної постанови): вони мають зараховуватися на депозитний рахунок Мін’юсту або розрахунковий рахунок комунального підприємства в «УКРСИББАНКУ». Водночас, вказано, що усі видаткові операції з кас слід зупинити (до повного стягнення).

Нагадаємо, 31 січня минулого року Київський апеляційний госпсуд постановив стягнути з «Київського метрополітену» 1,97 млрд грн заборгованості за договором про фінансові лізингові послуги на користь ТОВ «Укррослізинг». За даним договором фірма у 2009 році передала метрополітену у користування 40 вагонів головних та 60 вагонів проміжних.

Дана сума складається з: 365,97 млн грн – вартість частини предмету лізингу; 112,30 млн грн – відсотки за користування предметом лізингу; 229,09 млн грн – інфляційні втрати; 42,03 млн грн – пеня за неналежне виконання зобов’язання; 25,33 млн грн – 3 % річних; а також 1,19 млрд грн – коефіцієнт коригування.

6 лютого 2017 року госпсуд Києва видав судові накази про стягнення вказаної заборгованості, на підставі яких 16 березня того ж року Державна виконавча служба відкрила виконавче провадження №53587903.

Вищий госпсуд не задовольнив касаційну скаргу, однак постановив, що метрополітен не повинен сплачувати фірмі 42,03 млн грн пені за неналежне виконання зобов’язання.

Зазначається, що  станом на вересень 2017 року з «Київського метрополітену» всього було стягнуто 155,9 млн грн, з яких 140,3 млн грн на користь «Укррослізингу» і 15,6 млн грн виконавчого збору. Держвиконавець відкрив нове провадження 2 лютого, в межах якого суд і винесів вищезазначену постанову. 

Нагадаємо: віднедавна українсько-російський бізнесмен Павло Фукс вважався єдиним бенефіціаром «Укррослізинг». Засновником «Укррослізингу» і 100% власником є кіпрська компанія «Укррослізинг Сайпрус Лімітед». З серпня минулого року її бенефіціаром значиться Уве Крістіан Ешнер з Відня. За даними «Youcontrol», до нього бенефіціаром фірми з 2017 року був російсько-український бізнесмен Павло Фукс, який почав скуповувати активи в Україні після зміни влади.

Проте, у серпні 2018 року стало відомо про те, що угорська інвестиційно-девелоперська компанія ODELUS-Construkt Kft (Дьйор) оголосила про завершення операції з придбання ТОВ «Укррослізинг» (Київ). Однак, варто зазначити, що за угорськими сервісами моніторингу, дана компанія, яка була заснована у 2015 році, має 1 працівника. Жодних інших даних про компанію, її власників чи угоди не у пошуку не міститься. 

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло