ESET: у мережі «гуляє» підробний Viber, який краде інформацію з WhatsApp
Фейкова програма отримує доступ до приватних фото, текстів листування та інших документів і може передавати їх третім сторонам

Головний експерт компанії – розробника антивірусного програмного забезпечення ESET Лукас Стефаненко заявив, що наразі в мережі розповсюджується несправжній клієнт програми Viber, який краде фото та різноманітні дані прямо з приватних чатів месенджеру WhatsApp. Про це повідомляє World Wide News.
За його словами, зловмисники навмисно зробили майже точну копію сайту Google Play, створивши сторінку застосунку, який видає себе за Viber. Для переконливості на підробному сайті була вказана уся інформація про програму, яка відображається і на офіційному сайті.
Повідомляється, що застосунок отримує право на зміну вмісту SD-карти пристрою, коли під час встановлення користувач сам дозволяє месенджеру ці функції. Отримавши усі необхідні права, шкідлива програма може записувати телефонні розмови, надсилати третій стороні файли з внутрішньої пам’яті смартфону. Крім того, під час встановлення несправжнього Viber користувач ризикує втратити документи, фото та самі тексти переписок з месенджерів WhatsApp та WeChat.
Експерти рекомендують користуватись лише перевіреними сайтами для завантаження додатків.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].