Операції з криптовалютою повинні обкладатися податком в 19,5% - Мінфін
Поки в криптовалюти немає правового статусу в Україні – вона є предметом нематеріального світу

Операції з криптовалютою повинні обкладатися податком на доходи фізичних осіб в розмірі 19,5%. Таку думку висловив в інтервʼю «Економічній правді» заступник міністра фінансів України Сергій Верланов.
За словами чиновника, проблема з оподаткуванням криптовалюти сильно перебільшена, а тому може бути легко вирішена.
«У нас всі дуже люблять конкретні й чіткі практичні рішення. Чи є конкретне і практичне рішення того, як полетіти на Марс? Ні. Складно описати законом і світ криптовалют. Однак в частині оподаткування проблема точно перебільшена. Все набагато простіше, ніж може здаватися на перший погляд. З криптовалютами можливі два типи операцій: майнінг і операція купівлі-продажу. Так, ми купили біткойни на 1000 грн. Потім, припустимо, нам пощастило і він подорожчав до 2000 грн. Ми вийшли з біткойна і зарахували гроші на банківську карту. Дельта – одна тисяча гривень».
Далі, переконаний заступник міністра, отриману різницю слід обкладати податком на доходи фізосіб у розмірі 19,5%.
Оскільки у біткойна немає в Україні певного правового статусу, то його можна прирівняти до нематеріальних активів.
«Поки у криптовалюти немає правового статусу – це звичайний предмет обороту. Згідно з Цивільним кодексом України – це предмет нематеріального світу. Моє улюблене порівняння – це як танк у World of Tanks. Ми купили танк за 100 грн, розкачали його і продали за 2000 гривень. Це аналогічна історія», – вважає Верланов.
Як приклад ефективного оподаткування криптовалют чиновник навів Швейцарію:
«Яким шляхом пішла Швейцарія? Вона визнала криптовалюту рухомим майном з метою оподаткування. У їхньому розумінні це майно, оскільки його можна продати на біржі й отримати гроші. У Швейцарії є офіційні агенти з продажу криптовалюти».
За словами Верланова, в Швейцарії державну казну наповнюють саме багатії, оскільки цій країні вдалося пристосуватися до нових умов:
«Швейцарія адаптувала свої податкові правила до операцій з криптовалютою. У них закон такий: якщо все твоє рухоме майно – автомобілі, яхти – дешевше за 1 млн франків, тоді ти не платиш податок на багатство, якщо більше – платиш. Аналогічно і з криптовалютою – якщо в тебе її більше, ніж на 1 млн франків, тоді тобі потрібно заплатити 0,3% в рік».
Також він зазначив, що швейцарська податкова служба щоденно публікує курси біткойна і Ethereum на своєму сайті.
Сергій Верланов вважає, що в першу чергу потрібно визначити правовий статус криптовалюти в Україні. При цьому податковими агентами повинні стати криптовалютні біржі. Куплені на біржах цифрові активи, переконаний чиновник, треба декларувати, вказуючи джерело доходу.
«У нас є народні депутати, які подають електронні декларації та вказують там криптоактиви. Хтось із них задекларував їх в розділі «Майно», хтось – в розділі «Грошові кошти». Мали право на обидва трактування, оскільки правовий статус криптовалюти у нас невизначений. Без нього перейти до оподаткування та контролю криптовалютних операцій неможливо», – пояснив він.
Наостанок Верланов висловив думку, що регулювати криптоіндустрію повинні або Нацбанк, або Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР).
Нагадаємо, в липні глава НКЦБФР Тимур Хромаєв висловив думку, що криптовалюта можуть бути визнані в Україні фінансовими інструментами.
За матеріалами ForkLog
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].