Facebook запустила нейромережу, яка розпізнає тексти на фотографіях

Facebook запустила нейромережу, яка розпізнає тексти на фотографіях

Машинне навчання допоможе програмі вдосконалюватися й ідентифікувати образливі чи агресивні написи

Facebook запустила нейромережу, яка розпізнає тексти на фотографіях
code.fb.com

Соцмережа Facebook запустила нову функцію, яка може розпізнавати текст на картинках чи фотографіях. Нейромережа, яка базується на машинному навчанні, отримала назву Rozetta, йдеться в повідомленні у блозі Facebook.

Нейромережа створена на базі технології оптичного розпізнавання тексту, розробленої Facebook в 2015 році. Принцип роботи нейромережі полягає у виявленні прямокутних зон всередині картинок, де може міститися текст. Далі Rosetta розпізнає текст і транскрибує його в літери.

Як зазначають розробники програми, розпізнавання тексту на картинках є важливою складовою безпеки в соцмережі, оскільки допоможе видаляти шкідливий чи образливий контент.

Оскільки в соцмережі Facebook та Instagram щодня завантажується понад 1 мільярд фото та відео, звичайна система оптичного розпізнавання не справлялася, до того ж, вона бачила лише символи, не розуміючи контексту.

Rosetta завдяки штучному інтелекту зможе розпізнавати як текст, так і зображення – і поєднувати їх, аналізуючи відповідність.

На даний момент Rosetta може ідентифікувати кілька мов, переважно латиницю. Крім стандартних картинок з мемами нейромережа здатна покадрово сканувати відеоролики.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло