Ірландія отримала від Apple 14,3 млрд євро

Ірландія отримала від Apple 14,3 млрд євро

Американський технологічний гігант виплатив компенсацію за несправедливі податкові пільги плюс проценти

Ірландія отримала від Apple 14,3 млрд євро
фото Shutterstock

Ірландія отримала від компанії Apple 13,1 млрд євро компенсації за недоотримані податки від роботи компанії в країні та 1,2 млрд євро процентів, які вона утримуватиме в фонді умовного депонування до його ймовірного оскарження. Про це повідомляє Reuters із посиланням на заяву міністрів фінансів Ірландії.

В серпні 2016 року Європейська комісія постановила, що компанія Apple отримувала несправедливі податкові пільги в Ірландії. Як Apple, так і Дублін оскаржують це рішення, заявляючи, що податковий режим для виробника iPhone відповідає ірландському та європейському законодавству.

В той час, як сума в 14,3 млрд євро була б достатньою для фінансування служби охорони здоров’я країни протягом року, уряд Ірландії заявляє, що ніколи не надавав американській компанії якихось особливих умов угоди. Для Ірландії важливим є зберегти привабливість країни для інвестицій.

З огляду на те, що розгляд справи може тривати протягом кількох років, в Ірландії були призначені люди, які відповідатимуть за збереження отриманих коштів від знецінення. Ймовірно, це вдасться зробити за рахунок інвестиційних рішень з низьким рівнем ризику.

Мінфін Ірландії заявив, що його апеляція отримала пріоритет та проходить через різні етапи приватного письмового розгляду в Головному суді ЄС. Тим часом, ЄС має намір відхилити позов проти Ірландії, ініційований минулого року через затримки із поверненням коштів.

«З огляду на повну виплату Apple незаконної державної допомоги, отриманої нею від Ірландії, комісар Маргрет Вестагер пропонуватиме колегії уповноважених відхилити цей судовий позв», – повідомив у своєму листі представник Комісії Рікардо Кардозу.

Нагадаємо: 30 серпня 2016 року Єврокомісія винесла рішення, що уряд Ірландії незаконно надавав Apple податкові пільги, і це дозволило компанії заощадити близько 13 млрд євро. ЄК зобов'язала американську компанію відшкодувати країні ці кошти, однак рішення так і не було виконано.

Вже у квітні 2018 року уряд Ірландії та американська компанія Apple дійшли згоди щодо термінів виплати заборгованості в розмірі 13 млрд євро, які накопичились за період з 2003 по 2014 рік.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті