Захворіло у світі
176,747,563
Померло у світі
3,820,197
Вилікувалось у світі
160,801,403
Захворіло в Україні
2,223,978
Померло в Україні
51,692
Вилікувалось в Україні
2,130,665
ЗМІ дізнались, як Росія планує повернути себе до ПАРЄ без санкцій

ЗМІ дізнались, як Росія планує повернути себе до ПАРЄ без санкцій

Санкційний механізм планують знищити не повністю, але ускладнити його настільки, щоб застосовувати санкції проти Росії стало вкрай складним

ЗМІ дізнались, як Росія планує повернути себе до ПАРЄ без санкцій
Фото: facebook.com/ParliamentaryAssembly

В парламентській асамблеї Ради Європи вже узгодили із представникам Росії обраний підхід до внесення поправок до регламенту роботи ПАРЄ, які в майбутньому можуть гарантувати російській делегації повернення до одного з двох головних статутних органів Ради Європи. Про це дізналась «Європейська правда» з власних джерел.

Зазначається, що лобі, яке хоче пробачити РФ під маскою «повернення до діалогу» є дуже впливовим, і тому просуватиме це рішення дуже активно.

За даними, які отримало видання, санкційний механізм планують знищити не повністю, але ускладнити його настільки, щоб застосовувати санкції проти Росії стало вкрай складним.

Для реалізації цієї схеми, планується підвищити до 2/3 голосів, необхідних для підтвердження санкцій (нині достатньо і половини голосів). До того ж, сама процедура ініціювання санкцій буде змінена таким чином, щоб РФ мала змогу заблокувати сам розгляд питання, якщо збере достатню кількістю людей у залі – кількість підписів, які треба зібрати для початку розгляду питання, не буде відома наперед.

При цьому, як підкреслюється, у проекті резолюції взагалі немає згадки про РФ.

Тобто, зі сторони може здатись, що це рішення ухвалюється не через бюджетну кризу, не через російський ультиматум – а як планова реформа.

Як повідомляється, доповідь про повноваження та право голосу національних делегацій, яка в майбутньому зможе повернути РФ до ПАРЄ розглядатиметься 9 жовтня.

Нагадаємо: у 2014 році Парламентська асамблея Ради Європи засудила Росію за анексію українського Криму та позбавила її права голосу на засіданнях

 У 2016 році РФ припинила взагалі брати участь у засіданнях ПАРЄ і не передавала в Страсбург перелік своїх депутатів. Уникаючи тим самим підтвердження санкцій. З 2017 російська сторона припинила платити внески до бюджету Ради Європи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті