Фактичні темпи зростання реального ВВП у ІІ кварталі 2018 року були вищими за очікування НБУ
Центробанк це пояснює раннім стартом збору врожаю цього року

Фактичні темпи зростання реального ВВП у ІІ кварталі 2018 року були вищими за очікування Нацбанку, опубліковані в Інфляційному звіті за липень 2018 року (3,2% р/р), йдеться у повідомленні на сайті НБУ.
«Відмінність між прогнозом Національного банку та фактичним показником пояснюється насамперед раннім стартом збору врожаю цього року. За вирахуванням цього чинника динаміка реального ВВП у цілому відповідала очікуванням Національного банку», – пояснюють у центробанку.
Так, завдяки більш ранньому початку збору зернових культур порівняно з минулим роком зростання валової доданої вартості (ВДВ) сільського господарства суттєво прискорилося – до 19,3% р/р порівняно з -0,5% р/р у попередньому кварталі.
Загалом основним рушієм зростання реального ВВП очікувано залишається внутрішній попит, насамперед споживчий, який продовжував впевнено посилюватись.
«Збереження високих темпів зростання споживчого попиту зумовило прискорення зростання ВДВ більшості секторів послуг, зокрема транспорту, охорони здоров’я, мистецтва, спорту, розваг та відпочинку», – йдеться у повідомленні регулятора.
Як зазначається, згідно з розгорнутим показником ВВП за IІ квартал 2018 року, опублікованим Державною службою статистики України, українська економіка пришвидшила зростання з 3,1% у І кварталі до 3,8% у ІІ кварталі 2018 року в річному вимірі. Порівняно з попереднім кварталом зростання ВВП становило 1% сезонно-скориговано.
Нагадаємо: Міжнародний валютний фонд прогнозує в найближчі п'ять років зростання валового внутрішнього продукту (ВВП) на душу населення в Україні на 50%.
У свою чергу в. о. міністра фінансів України Оксана Маркарова днями запевняла, що державний бюджет у 2018 році буде виконано та утримано його дефіцит у межах 2,6% ВВП.
Як писав Mind, уряд вніс до Верховної Ради проект держбюджету-2019 з доходами 1 трлн 8,3 млрд грн (+ 9,9%), витратами – 1 трлн 94 млрд грн (+10,3%) і граничним розміром дефіциту 89,99 млрд грн (+11,7%), що відповідає рівню до 2,3% ВВП.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].