Opendatabot: запущено в експлуатацію оновлений портал відкритих даних data.gov.ua
На новому порталі не буде неякісних даних

Команда Opendatabot закінчила розробку оновленого порталу відкритих даних data.gov.ua та запустила його в експлуатацію.
Про це йдеться у повідомленні на сайті Opendatabot і наголошується, що на новому порталі data.gov.ua не буде неякісних даних.
«Наша команда щойно закінчила розробку оновленого порталу відкритих даних та запустила його в експлуатацію, – йдеться в повідомленні. – Так, розпорядники тепер можуть оновлювати дані автоматично. Тепер якщо державний орган захоче налаштувати один раз API, йому більше не треба буде займатися регулярним завантаженням файлів, а користувачі зможуть отримувати інформацію в реальному часі».
Згідно із повідомленням, на новому порталі працює премодерація. Команда порталу оцінює низку параметрів: формат даних, наявність обов’язкових полів та коректність їх заповнення.
«Користувачі можуть обговорити набір даних з розпорядниками безпосередньо. Раніше ви чекали відповідь тиждень (відповідь на запит зобов’язані надавати протягом 5 робочих днів). Тепер ви можете залишити відгук на порталі і розпорядник повинен на нього відреагувати максимально оперативно», – йдеться в повідомленні.
Як зазначається, відкриті дані потрібні бізнесу, громадським організаціям і журналістам. Більшість використовує відкриті дані для вирішення своїх завдань, але іноді на основі відкритих даних виходить зробити окремі проекти.
«Наприклад, Opendatabot використовує відкриті дані для того, щоб захистити український бізнес. Для цього ми збираємо всі реєстраційні дані українських компаній і накладаємо їх на інші відкриті реєстри. У результаті наш користувач отримує повну інформацію про людину та її бізнес», – зазначають на порталі.
Так, проект Clarity project аналізує дані публічних закупівель ProZorro. «Антикорупційна карта ремонтів» дозволяє зрозуміти, на ремонт яких об’єктів виділені бюджетні гроші. Texty використовують відкриті дані для журналістських розслідувань.
Портал відкритих даних був розроблений ще у 2014 році командою SocialBoost. У 2015 році державні органи зобов’язали публікувати інформацію на порталі. У 2016 році на порталі з’явилися перші набори відкритих даних.
Нагадаємо: Україна зайняла 17-у позицію в рейтингу відкритості даних, згідно з результатами дослідження Open Data Barometer.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].