Експерти погіршили прогноз курсу долара на кінець 2018 року – консенсус-прогноз
Курс на кінець цього року очікується на рівні 29,60 грн за долар, тоді як ще в квітні він прогнозувався на рівні 29,15 грн

Експерти погіршили прогноз курсу долара на кінець 2018 року. Про це йдеться в консенсус-прогнозі, опублікованому міністерством економічного розвитку і торгівлі.
Згідно з вересневими консолідованими оцінками експертів, курс на кінець цього року очікується на рівні 29,60 грн за долар, тоді як ще в квітні він прогнозувався на рівні 29,15 грн за долар.
Мінімальна та максимальна оцінки курсу на наступний рік становлять 29,4 грн за долар та 34 грн за долар, відповідно, на 2020 рік – 30,2 грн за долар та 37 грн за долар, на 2021 рік – 30,7 грн за долар та 40 грн за долар.
До кінця наступного року прогноз очікуться на рівні до 30,6 грн за долар. За оцінками експертів, невелика девальвація національної валюти продовжиться і в наступні два роки: до 32 грн за долар на кінець 2020 року і 33,2 грн за долар на кінець 2021 року.
Разом з цим, експерти очікують зростання ВВП на рівні 3,1% за підсумками 2018 року, 3% у 2019 році, 3,1% у 2020 році і 3,9% у 2021 році.
Експерти також прогнозують скорочення зростання споживчих цін (у розрахунку грудень до грудня попереднього року) на рівні 9,5% у 2018 році, 7,4% – у 2019 році, 6% – у 2020 році і 5% – у 2021 році.
Серед головних ризиків для економіки України на період прогнозу, експерти виокремили зокрема
- Зовнішні ризики: неотримання запланованого фінансування від МВФ, дефіцит зовнішнього фінансування та звуження можливостей доступу до міжнародних ринків капіталу, посилення гібридних загроз національній безпеці України, зокрема, активне військове протистояння на сході країни.
- Внутрішні ризики: посилення девальваційних тенденцій на валютному ринку, недостатньо швидке проведення реформ, збереження низької кредитної активності комерційних банків.
«Консенсус-прогноз» – це усереднені значення основних прогнозних показників економічного розвитку України, які розраховані як медіана на основі експертних оцінок учасників опитування провідних фахівців у сфері макроаналізу та прогнозування.
У дискусії стосовнопрогнозу брали участь представники Мінекономрозвитку, Мінфіну, НБУ, Держстату, Представництва МВФ в Україні, Державного науково-дослідного інституту інформатизації та моделювання економіки, ДННУ «Академія фінансового управління», ДУ «Інститут економіки та прогнозування НАН України», Інституту еволюційної економіки, Інституту демографії та соціальних досліджень імені М.В. Птухи НАН України, Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М. Доброва НАН України, Інституту економічних досліджень та політичних консультацій, Федерації профспілок України, UNIDO та ЮНІСЕФ в Україні.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].