Тілерсон сказав, що Трампа не цікавить Україна – екс-голова МЗС ФРН
Зігмар Габріель також поділився своїм баченням подальшого розвитку ситуації на Донбасі та пояснив свою позицію щодо «Північного потоку-2»

В інтерв’ю німецькому виданню Der Spiegel колишній очільник Міністерства закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель розповів, що під час промови із екс-держсекретарем США Рексом Тіллерсоном, той сказав, що Україна є проблемою Європи і президента США вона не цікавить.
Габріель розповів, що під час зустрічі «Великої сімки» Тіллерсон сказав, що проблемою Європи є Україна.
«Я був повністю збитий з пантелику. Я сказав йому, ви не можете серйозно мати це на увазі. Він відповів, сказавши: я просто хотів підготувати вас до того, як думає мій президент. Його не цікавить Україна. Але у цьому є і хороша сторона, європейці мусили взяти свою долю у власні руки», – сказав він.
Щодо питання будівництва російського газопроводу «Північний потік-2» Габріель певен, що Німеччина має сама обирати від кого отримувати газ.
«Якщо це особливий шлях, тоді чому Єврокомісія його не забороняє? Відповідь проста: тому що все це відповідає європейському законодавству. Я не прихильник спотворення закону, щоб покарати Росію – і це поки відповідає європейським правилам, німецька економіка повинна сама вирішити, від кого вона отримує газ», пояснив він.
На питання видання щодо того, що «Північний потік-2» може й не законний, але це не значить, що цей проект є політично розумним і що багато представників країн східної Європи та США вважають його геополітичним інструментом Кремля, Габріель відповів, що ФРН не змінюватиме закони заради політичних можливостей, як це робить Росія.
«Якщо критерієм наших дій є мудрість, а не закон, то ми не далеко від деспотизму. Контракти є обов’язковими. Ми звинувачуємо Владіміра Путіна у зміні законів заради політичних можливостей. Ми не можемо себе так вести», – заявив він.
Крім того, він додав, що послаблення санкцій проти Росії було його власною ініціативою і воно не співпало з позицією німецької влади.
Габріель зазначив, що як тільки ФРН посяде тимчасове місце в Радбезі ООН (на початку 2019 року), вона зосередить свою увагу на введені миротворців на територію Донбасу.
«Ця пропозиція вже знаходиться на столі у президентів Петра Порошенка та Путіна. Вони відрізняються умовами. Я вважаю, що переговори на цих умовах – правильна річ», – додав він.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].