Обсяг грошових переказів в Україну перевищує $5 млрд на квартал
Близько 80% переказів здійснюються шляхом фізичного провезення грошей і тільки 20% - відправляються через банки

Обсяг грошових переказів в Україну перевищує $5 млрд на квартал, повідомляє Інтерфас-Україна.
Як зазначається, про це заявив голова правління РВС Банку Владислав Кравець, якого цитує прес-служба фінустанови.
«За даними Азіатського банку розвитку, близько 80% переказів здійснюються шляхом фізичного провезення грошей через кордони мігрантами, їхніми друзями, родичами або іншими особами для передачі сім'ям клієнтів. Решта 20% переказів відправляються через банки, офіційні системи переказів і поштові канали переказу грошей. Тому ми вважаємо, що обсяг грошових переказів в Україну перевищує $ 5 млрд в квартал», – сказав Кравець.
За його оцінкою, необхідно підвищити якість статистики переказів, спростити процедуру ідентифікації клієнта для малих сум переказів, підвищувати довіру до офіційних провайдерам послуг, стимулювати безготівкове грошовий обіг, а також заохочувати легальну трудову міграцію.
Як повідомлялося, на початку вересня глава Національного банку України (НБУ) Яків Смолій повідомив, що обсяг грошових переказів в Україну від трудових мігрантів в січні-липні 2018 року склав $6,35 млрд.
«Ми прогнозуємо, що до кінця року Україна отримає від «заробітчан» більше $ 11 млрд», – сказав Смолій.
У липні 2018 року заступник голови НБУ Дмитро Сологуб повідомив, що НБУ прогнозує збільшення обсягу грошових переказів в Україну від трудових мігрантів в 2018 році на 24,7%.
«Ми очікуємо продовження зростання надходжень від трудових мігрантів високими темпами: з $9,3 млрд в 2017 році до $11,6 млрд в 2018 році і $12,2 млрд в 2019 році. Таке зростання буде відбуватися як внаслідок посилення міграційних процесів, так і з -за зростання заробітної плати в країнах, де працюють українські мігранти», – сказав Сологуб.
Нагадаємо, за даними НБУ, за l квартал цього року обсяг грошових переказів в Україну зріс на 34,2% – до $2,614 млрд, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Цей показник склав 10,2% валового внутрішнього продукту (ВВП).
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].