Уряди Австралії та Нідерландів визнали і підтримали висновки слідчої групи щодо катастрофи MH-17

Уряди Австралії та Нідерландів визнали і підтримали висновки слідчої групи щодо катастрофи MH-17

Австралійський міністр нагадала, що до трагедії причетна Росія

Уряди Австралії та Нідерландів визнали і підтримали висновки слідчої групи щодо катастрофи MH-17
фото Shutterstock

Міністр МЗС Австралії та прем’єр-міністр Нідерландів заявили про те, що повністю довіряють висновкам розслідування загибелі літака Boeing-777 у Донецькій області в липні 2017 року. Причини трагедії розслідувала міжнародна слідча група.

«Я підтверджую нашу безумовну підтримку незалежного розслідування спільної слідчої групи», – наводить слова австралійського міністра Маріс Пейн газета The Australian. Глава МЗС Австралії висловила жаль, що Росія не приймає «фактичні свідчення», наведені слідчою групою.

Глава австралійського МЗС нагадала, що Росія причетна до авіакатастрофи MH17. За її словами, за це, відповідно до норм міжнародного права, передбачено притягнення до відповідальності.

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте під час загальнополітичної дискусії на сесії Генасамблеї ООН також заявив, що слідча група навела переконливі докази того, кому належала установка, що збила літак.

Нагадаємо: 17 липня 2014 року в небі над Донецькою областю був збитий пасажирський літак Boeing-777 з 298 людьми на борту, всі вони загинули. Літак слідував рейсом МН-17 з Амстердама (Нідерланди) в Куала-Лумпур (Малайзія).

У травні цього року міжнародна слідча група заявила, що ЗРК «Бук», який збив літак, прибув з російської військової частини.

Міжнародна слідча група переконана, що самохідна вогнева установка, зенітний ракетний комплекс «Бук», використаний для запуску ракети, належав до 53-ї Зенітної ракетної бригади підрозділу збройних сил РФ, дислокованій у Курську. Дослідники дійшли цього висновку після проведення широкомасштабного порівняльного аналізу.

Вивчивши фотографії, викладені в соцмережах, слідчі змогли з'ясувати відмінні риси «Бука», завдяки яким і вдалося встановити точну належність даного ЗРК до збройних сил РФ. Вдалося також скласти повний маршрут руху комплексу, згідно з яким «Бук» був доставлений з військової бази 23 червня в складі конвою. Після збиття літака «Бук» був вивезений до Росії.

Після цього Нідерланди і Австралія звинуватили Росію в катастрофі MH17 і пообіцяли притягнути її до відповідальності.

Росія продовжує заявляти, що у трагедії винна Україна, категорично не погоджуючись з висновками міжнародної слідчої групи.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло