Леонід Кучма має намір завершити роботу в ТКГ з врегулювання ситуації на Донбасі
Кучма працює в контактній групі в Мінську понад 4 роки

Другий президент України Леонід Кучма (1994-2005) заявляє, що завершить роботу в Тристоронній контактній групі (ТКГ) з врегулювання ситуації на Донбасі, коли досягне критичного віку, повідомляє Інтерфакс-Україна.
«Я для себе вже давно прийняв рішення, коли я досягну свого критичного віку, я повинен буду подякувати всім, хто зі мною там (в ТКГ – Mind) працював, і піти, дати можливість попрацювати іншим», – сказав Кучма журналістам у п'ятницю в Києві.
Він нагадав, що працює в ТКГ на громадських засадах. Крім того, він зазначив, що працює в контактній групі в Мінську понад 4 роки.
«До ста поїздок до Мінська. А кожна зустріч за закритими дверима ... і коли ти знаєш, що руху серйозного не буде, коли ти приїжджаєш і знаєш, що інша сторона приїжджає із заздалегідь підготовленими відповідями», – сказав він.
Також Кучма зазначив, що щодо Мінського процесу звучить багато критики, і «охочих не знайдеться, оскільки це не хлібне місце».
Другий президент України підкреслив, що остаточно для себе вирішив це питання. «Колись треба мені зупинитися ... Коли я досягну критичного віку, я повинен прийняти таке рішення. Коли я приїжджаю додому, я дві доби відходжу від цих зустрічей, а там перед кожною зустріччю обов'язково пігулку заспокійливу під язик ... Там занадто важкі розмови. а коли ти знаєш, що результату немає, коли ти знаєш, що приймаємо рішення з 1 вересня оголосити перемир'я, а воно не виконується», – розповів Кучма.
Він підкреслив, що хотів би, щоб критики Мінського процесу зрозуміли, що цьому процесу немає альтернативи.
«Невже ми всі думаємо, що Порошенко (президент України Петро Порошенко) Не хотів би Будапештського формату, але тоді не хотів цього Обама (екс-президент США Барак Обама) і той же Путін (президент РФ Володимир Путін) . А сьогодні може хтось подумати, що Трамп (президент США Дональд Трамп) туди увійде в цей формат або Мей (прем'єр міністр Великобританії Тереза Мей) – вони ж підписанти Будапештського меморандуму? Якщо «Нормандская четвірка» не збирається з жовтня 2016 року, то цих взагалі не збереш ніколи, тому треба по льзоваться тим, що є і дорожити цим», – підкреслив Кучма.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].